3. Бенфика победи Порто за Еузебио

Бенфика победи Порто за Еузебио

Преди срещата имаше минута мълчание в памет на легендата на „орлите”

Бенфика победи Порто с 2:0 в дербито на 15-ия кръг на португалското първенство.

Преди срещата имаше минута мълчание в памет на легендата на „орлите” Еузебио, който почина преди седмица. Това бе първият мач на Бенфика оттогава. Игра се на „Да Луш” в Лисабон пред 62 508 зрители.

Бенфика откри в 13-ата минута с точен шут на Родриго с левия крак в горния ляв ъгъл. Асистенцията бе на Лазар Маркович.

Точно преди почивката Порто можеше да изравни. Джаксън Мартинес стреля от много близко разстояние, но пропусна.

8 минути след подновяването на играта домакините удвоиха своя аванс. Езекел Гарай се възползва от корнер на Енцо Перес и с глава под гредата направи 2:0.

Ситуацията за Порто се усложни още повече, когато Данило получи втори жълт картон в 74-ата минута и на практика остави без надежди своите съотборници.

Успехът качва Бенфика на първото място с 36 точки, с 2 повече от втория Спортинг. Порто се смъкна до 3-ата позиция, оставайки със своите 33.
Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори