3. Бенфика срази ПСВ Айндховен и Манолев и е на крачка от полуфиналите на Лига Европа (видео)

Българинът изигра цял мач

Отборът на Бенфика постигна домакинска победа с 4:1 в първия си мач от четвъртфиналите на Лига Европа срещу холандския ПСВ Айндховен. Срещата се проведе на „Естадио Да Луж”, като домакините бяха пълни господари на терена и заслужено извоюваха успеха, който ги доближи до полуфиналната фаза на турнира. Цял мач за холандския тим изигра Станислав Манолев. Отбраната на ПСВ бе нестабилна в доста моменти от срещата, но все пак българинът се отличи с една изключителна намеса в 63-ата минута, когато блокирайки изстрел на противников играч, предотврати сигурен гол в мрежата на Исаксон.

Бенфика бе малко по-активен от своя съперник в началните минути, а първите опасни ситуации бяха пред вратата на шведския вратар. В 5-ата минута Максимилиано Перейра пробва да преодолее стража на гостите, но изстрелът на бранителя на португалския тим попадна извън очертанията. Силните изяви на домакините продължиха и доведоха до две ситуации пред Хавиер Савиола, който обаче на два пъти прати топката в аут.

ПСВ също имаше своите шансове и в 15-ата минута Орландо Енгелаар можеше да отбележи за гостуващия тим, но Роберто Хименес отрази и запази мрежата си „суха”. Малко след този пропуск се откри нова ситуация пред холандците, но с неточен изстрел се отличи Маркус Берг.

До почивката действията на терена се развиваха предимно в половината на ПСВ Айндховен, а в 37-ата минута усилията на Бенфика бяха възнаградени. Пабло Аймар стреля от около десетина метра, а топката се оплете в мрежата на Исаксон, като по този начин португалците излязоха с гол напред.

Секунди преди края на първата част преднината на домакините бе удвоена от Салвио, който стреля с десния крак и забоде за втори път топката зад стража на холандския гранд. Така Бенфика се оттегли на почивка с комфортна преднина.

След подновяването на играта португалците направиха преднината си класическа. Едуардо Салвио премина като на шега през двама бранители на гостите и с великолепен удар в долния десен ъгъл накара Исаксон да извади топката за трети път от мрежата си.

Господството на Бенфика продължи. Домакините владееха топката повече от своя съперник, а несъсредоточени изяви на играчите на ПСВ не спираха. В 63-ата минута пред португалския тим се откри поредната възможност, като този път единствено подложилия крак Станислав Манолев попречи на удара на играч на Бенфика да влети във вратата на холандците.

Броени секунди след това дойде най-чистата възможност за гостите в срещата. ПСВ организира хубава атака, а след несъсредоточена намеса на вратаря на Бенфика, Ленс получи блестяща възможност да отбележи за тима си, но ударът му със задна ножица премина покрай десния стълб на Роберто Хименес.

Стражът на домакините обаче сбърка фатално в 80-ата минута, когато току-що появилият се на терена Закария Лабиад се възползва от грешката на вратаря, който изпусна топката, която бе довкарана в мрежата на Бенфика.

Шансовете на ПСВ обаче умряха в 93-ата минута, когато Савиола бе намерен в наказателното поле на противника, изкмъкна се хубаво и със силен изстрел забоде топката зад Исаксон.

Така Бенфика взе много ценна победа и уверено гледа към следващата фаза на турнира.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1