3. Бензема се събуди и остави Реал в битката за титлата (видео)

Бензема се събуди и остави Реал в битката за титлата (видео)

„Белия балет” победи с минималното 1:0 Майорка на „Сантяго Бернабеу”

Отборът на Реал (Мадрид) продължава с преследването на шампиона Барселона, след като днес се справи много трудно с тима на Майорка, побеждавайки го с минималното 1:0. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 20-ия кръг на испанската Примера дивисион. Единственото попадение в мача пък бе дело на Карим Бензема в 61-ата минута.

Двубоят изненадващо не започна с масиран натиск на Реал, като балеарците съумяваха да задържат топката в средата на терена. В 13-ата минута, при една контраатака, Нсуе излезе очи в очи с Касияс, стреля по земя с десния крак, но кълбото срещна десния страничен стълб на вратата на „белия балет”.

След това положение темпото на игра спадна значително, въпреки че домакините опитваха да притесняват стража на Майорка. В 30-ата минута Марсело шутира неточно с левия крак, а няколко минути по-късно Ауате трябваше да се намесва след удар с глава на Рамос.

До края на полувремето обаче гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с много опасен изстрел на Уебо, който обаче бе спасен от Икер Касияс. Последваха два неточни шута на Роналдо, преди да се стигне до 61-ата минута, когато „кралския клуб” все пак излезе напред в резултата. Тогава Бензема получи на границата на наказателното поле, финтира остро бранител и с левия крак по земя препарира Ауате за 1:0.

След гола Реал продължи да натиска, но Роналдо на два пъти и веднъж Ласана Диара отправиха неточни удари. В 69-ата минута пък Перейра от Майорка можеше да изравни статуквото, ала и неговият изстрел не намери очертанията на вратата.

Така дойде 82-ата минута, когато Ди Мария центрира в наказателното поле, където Роналдо се извиси над всички и стреля с глава, но топката срещна гредата на вратата на Майорка. В самия край на двубоя, в даденото от рефера продължение, Уебо можеше да попари „Сантяго Бернабеу”, след като бе изведен в наказателното поле от Нсуе, ала шутът му бе спасен с крак от Касияс.

След тази победа Реал продължава да е на 2-о място във временното класиране с актив от 51 точки, на 4 зад шампиона и лидер Барселона. Гостите от Балеарските острови пък са 9-и с 27 пункта.

Реал (Мадрид) – Майорка 1:0

1:0 Бензема 61’

Състави:

Реал: Касияс, Карвальо, Рамос, Марсело, Арбелоа, Гаго (Алонсо 46’), Гранеро (Л. Диара 63’), Кака (Йозил 46’), Роналдо, Ди Мария, Бензема

Майорка: Ауате, Ратиньо, Виктор, Рамис, Нунес, Кевин, Перейра, Кастро, Нсуе, Уебо, Техера

Жълти картони: Гранеро, Рамос, Л.Диара (Реал); Нсуе, Техера, Рамис, Нунес (Майорка)

Стадион: „Сантяго Бернабеу”

Съдия: Итуралде Гонсалес
Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.