3. Бензема загря за Лион с два гола за 2:0 над Еркулес (видео)

Бензема загря за Лион с два гола за 2:0 над Еркулес (видео)

Отборът на Реал (Мадрид) продължава с пълни сили преследването на лидера и шампион Барселона, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Еркулес

Отборът на Реал (Мадрид) продължава с пълни сили преследването на лидера и шампион Барселона, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Еркулес. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 28-ия кръг на испанската Примера дивисион. И двете попадения за „белия балет” бяха дело на Карим Бензема, съответно в 24-ата и 56-ата минути.

Двубоят започна с очакван натиск на „кралете” и неточни удари на Гранеро, Бензема и Ди Мария. Първият точен изстрел в мача пък бе дело на Портильо, но бе спасен с лекота от Касияс. В 18-ата минута пък Ди Мария можеше да открие резултата, ала шутът му бе отразен от Калатаюд.

Така се стигна до 24-ата минута, когато Арбелоа намери Бензема в наказателното поле, французинът овладя и хладнокръвно прониза стража на Еркулес за 1:0.

След попадението домакините продължиха да натискат и в 27-ата минута можеха да водят с 2:0, но удар на Адебайор бе спасен от Калатаюд. Последваха силни минути за гостите, в които Касияс се превърна в главно действащо лице, спасявайки последователно изстрели на Томер, Кико и Портильо.

До края на полувремето обаче нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за „белия балет”.

Втората част отново стартира с енергична игра на Реал и греда на Ди Мария още в 46-ата минута. Последваха два пропуска на Бензема и опасен изстрел на Ди Мария, отразен от вратаря на гостите.

Така дойде 56-ата минута, когато столичани все пак съумяха да удвоят преднината си. Тогава Бензема получи отдясно в наказателното поле, финтира бранител и с прецизен удар с десния крак прати кълбото в долния ляв ъгъл на Калатаюд за 2:0.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо продължиха да търсят нови голове, докато гостите от Еркулес изглеждаха безсилни пред звездната селекция на „белия балет”. Първо Йозил пропусна две изгодни положения, а примерът му бе последван от Кедира и Адебайор.

До края на двубоя Реал изтърва още 2-3 изгодни положения, но нови голове не паднаха и така „белия балет” се наложи с 2:0 над тима на Еркулес.

След успеха „кралете” остават на 2-о място във временното класиране с актив от 70 точки, на 4 зад лидера Барселона. Гостите от Еркулес пък са 19-и с 26 пункта, на 1 от спасителния бряг.

Реал (Мадрид) – Еркулес 2:0

1:0 Бензема 24’
2:0 Бензема 56’

Състави:

Реал: Касияс, Арбелоа, Рамос, Албиол, Марсело, Ди Мария (Кедира 58’), Гранеро (Алонсо 67’), Йозил (Каналес 80’), Диара, Адебайор, Бензема

Еркулес: Калатаюд, Хуанра, Паз, Памаро, Пулхац, Фаринос, Агилар, Гомес (Валдес 66’), Фемениа, Портильо (Кристиан 71’), Томер (Сендоа 66’)

Жълти картони: Пулхац (Еркулес)

Стадион: „Сантяго Бернабеу”

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)