3. Бербатов донесе победата на "червените дяволи" над Боро

Бербатов донесе победата на "червените дяволи" над Боро

Манчестър Юнайтед победи Мидълзбро с 1:0 в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят се игра в Манчестър на стадион „Олд Трафорд”.

Манчестър Юнайтед победи Мидълзбро с 1:0 в среща от 20-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят се игра в Манчестър на стадион „Олд Трафорд”, а единственият гол в срещата бе дело на българският национал Димитър Бербатов в 69-ата минута на срещата. Това бе 7-о попадение за Берба с екипа на „червените дяволи” във всички турнири от началото на сезона.

През първото полувреме на терена имаше само едни отбор – този на „червените дяволи”. Почти целия тим на домакините се скъса да пропуска пред вратата на Търнбул. Най-деен в това бе носителят на „Златната топка” Кристиано Роналдо, който пропиля 3 отлични възможности пред вратаря на Боро. Карик, Рафаел, Рууни и Видич също имаха добри възможности да открият резултата, но Търнбул се представи отлично. В края на първата част капитанът на България Димитър Бербатов влезе добре в наказателното поле, излъга бранител на гостите, но се засуети и топката му бе избита. Последва отлично сваляне с глава на Роналдо към Рууни, който стреля мощно, но отново Търнбул бе на висота. Конфликт между Роналдо и Погатец едва не доведе до наказателни картони, но Майк Аткинсън се задоволи с устни забележки.

През втората част Манчестър отново бе по-добрият отбор, но най-чистата възможност се откри пред Тунджай, който в 60-ата минута стреля с глава и топката мина на сантиметри от напречната греда на Ван дер Саар. Пет минути по-късно Парк спечели една топка в средата на терена, напредна добре, стреля опасно, но отново стражът на Боро спаси. В 69-ата минута Карик центрира от ляво, топката не бе избита добре от Уитър, попадна в Бербатов, който с хубав удар направи 1:0. Това бе 3-и гол за българина във Висшата лига от началото на сезона. Последва нов фрапантен пропуск за Юнайтед дело на Парк, който от 2 метра не успя да вкара втори гол. До края не се случи нищо запомнящо се и „червените дяволи” прибавиха нови три точки към своя актив.

Юнайтед заема 3-ото място в класирането с 38 точки, докато Мидълзбро са 17-и с 20. Тимът на сър Алекс Фъргюсън има и два мача по-малко от първия Ливърпул и втория Челси. „Червените” са лидери с 45 точки, докато отборът от Лондон има 42 в своя актив.

Състави:

Ман. Юнайтед: Ван дер Сар, Видич, О’Шей, Флетчър (63’ Скоулс), Рафаел (63’ Невил) , Еванс, Парк, Карик, Рууни, Роналдо (84’ Гигс), Бербатов;

Мидълзбро: Търнбул, Бейтс, Ригът, Уитър, Погатец, Алиедер (76’ Емнес) , О’Нийл, Арса, Даунинг, Тунджай, Алвеш.

Стадион: „Олд Трафорд”, 75 294 зрители
Съдия: Мартин Аткинсън