3. Бешикташ обърна Рапид във Виена – 2:1 (видео)

Бешикташ обърна Рапид във Виена – 2:1 (видео)

Турският колос Бешикташ постигна втора победа в група „L” на турнира Лига Европа, след като се наложи с 2:1 над тима на Рапид (Виена)

Турският колос Бешикташ постигна втора победа в група „L” на турнира Лига Европа, след като се наложи с 2:1 над тима на Рапид (Виена). Срещата се игра на стадион „Ернст Хапел” във Виена. Както е известно, другите два тима в тази група са португалският Порто и българският ЦСКА.

Двубоят започна с два опасни изстрела на Паточка и Хофман от домакините, които обаче бяха спасени от Хакан Арикан. След първите 15 минути обаче, гостите се окопитиха и на свой ред започнаха да застрашават вратата на австрийците. С неточни удари от средна дистанция се отчетоха Куарешма, Хилберт, а в самия край на първото полувреме Табата също бе близо до целта, но бе разколебан от стража на Рапид Хедл.

Втората част отново започна по-добре за домакините и в 51-ата минута те откриха резултата на стадион „Ернст Хапел”. Тогава Хофман центрира от ъглов удар, Кавлак се извиси над всички и с глава изведе своите напред – 1:0. Радостта на Рапид обаче трая едва 4 минути, тъй като в 55-ата Холоско се оказа най-съобразителен след едно статично положение и от малък ъгъл, с десния крак, изравни статуквото – 1:1.

След това попадение турците отново се съживиха и 180 секунди по-късно Холоско удари напречната греда, след като бе изведен в наказателното поле от Гути. Няколко мига по-късно Холоско отново бе близо до попадение, но този пък Хедл се намеси авторитетно и спаси. Все пак Бешикташ съумя да стигне до така ценния втори гол в 64-ата минута, когато Табата изведе Бобо зад гърба на австрийската отбрана, а бразилецът не сбърка след хладнокръвен изстрел с десния крак, оформяйки крайното 2:1.

След тази победа съставът на Бешикташ вече има актив от 6 точки, след като в първия кръг победи родния ЦСКА и дели първото място с Порто, но с по-лоша голова разлика от „драконите”. Домакините от Рапид пък са 4-и с 0 точки, колкото имат и „армейците”, но с по-лоша голова разлика.