3. Бешикташ запази шансове за Лига Европа след 1:0 на „Олд Трафорд”

Бешикташ запази шансове за Лига Европа след 1:0 на „Олд Трафорд”

Без Бербатов и Рууни "червените дяволи" изглеждаха беззъби в атака, а феноменални намеси на Руштю в продължението на двубоя донесоха историческия успех за турския шампион

Отборът на Бешикташ постигна историческа победа над шампиона на Англия и Света Манчестър Юнайтед с 1:0 и по този начин запази шансовете си за класиране в турнира Лига Европа. Срещата се игра на стадион „Олд Трафорд” и бе от програмата на 5-ия кръг на група „Б” на Шампионската лига.

Феноменални спасявания на Руштю в самия край на срещата оставиха „супер-орлите” в битката за по-нататъшно участие в евротурнирите. За домакините в групата за мача не попадна капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който лекува травма.

Срещата започна равностойно, но домакините все пак имаха по-голямо териториално предимство. Първата по-опасна ситуация пред една от двете врати дойде в 12-ата минута, когато Видич засече с глава центриране от ъглов удар, но топката премина над вратата на турците. След първите десетина минути „червените дяволи” осезаемо натиснаха своя съперник, но чисти голови положения все още липсваха.

Така дойде 20-ата минута, когато турският шампион попари трибуните на стадион „Олд Трафорд”. След една наглед безобидна, постепенна акция, Тело отправи страхотен шут с левия крак от около 30 метра и препарира Фостър, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на националния страж на Англия – 1:0.

След като допуснаха гол в своята мрежа, шампионите на Англия продължиха да доминират на терена, но все така не съумяваха да притеснят сериозно Руштю. В 29-ата минута Уелбек изведе Обертан на добра позиция, но ъгълът пред французина бе много малък и Речбер го спаси без особени проблеми.

До края на първата част „червените дяволи” продължиха да натискат, но неточности в завършващата фаза на атаката им попречиха да изравнят резултата. Турците от своя страна можеха да поведат с 2:0 в 41-ата минута, след като Финк бе останал сам срещу Фостър в наказателното поле на домакините, но изстрелът на първия срещна страничната греда на английската врата. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Бешикташ.

Второто полувреме започна далеч по-равностойно, но Юнайтед отново изглеждаше малко по-активен. В 61-ата минута най-активният в редиците на домакините Габриел Обертан премина пред 2-3 противникови играчи, стреля опасно с левия крак, но Руштю се намеси много добре и изби в ъглов удар.

До края на двубоя „супер-орлите” се бяха прибрали плътно в своята половина, чакайки своята възможност на контраатака, докато „червените дяволи” продължаваха да атакуват неспирно. Напрежението стигна връхната си точка в самия край на срещата. В 90-ата минута реферът можеше да отсъди дузпа за Юнайтед за фаул срещу Евра, но не го направи. В 92-ата минута страхотна триходова комбинация на домакините завърши с удар с глава на Македа отблизо, но турският страж спаси след феноменален рефлекс и изби в корнер. След неговото изпълнение Уес Браун стреля опасно с глава, но Речбер отново спаси. В 94-ата минута и Карик опита своя шанс, но отново бе разколебан от перфектния в този мач Руштю.

След този успех гостите от Бешикташ заемат 4-о място във временното класиране с актив от 4 точки, на три зад 3-ия ЦСКА (Москва). „Червените дяволи” пък са лидери в група „Б” с 10 спечелени точки.

Манчестър Юнайтед – Бешикташ 0:1