3. Без Ето'о Камерун направи 1:1 със Словакия (видео)

Без Ето'о Камерун направи 1:1 със Словакия (видео)

Ено Ейонг спаси "лъвовете" в 86-ата минута

Два от тимовете, които ще видим по терените на ЮАР това лято – Словакия и Камерун, не успяха да се победят в контролна среща, завършвайки 1:1 в Клагенфурт, Австрия.

Африканците бяха без голямата си звезда Самуел Ето’о, който днес шокира Камерун с изявлението си, че може да се откаже от националната фланелка. За Словакия пък на терена се появиха Мирослав Стох и Мартин Шкъртел, които дълго време лекуваха контузии.

Още в 6-ата минута Словакия откри резултати. Хамсик намери Копунек, който с хубав удар вкара първия си гол за Словакия в 8-ия си мач за родината. 4 минути след почивката Сештак стреля мощно, топката срещна горната греда и тупна на голлинията. „Белите” претендираха, че топката е минала с целия си обем голлинията, но съдийската тройка не бе на това мнение.

В 83-ата минута Ено Ейонг възстанови равенството. Той спря на гърди центриране на Асу-Екото отляво и не остави шансове на вратаря Кучяк почти паднал. Стражът на Словакия пък получи контузия при ситуацията и се наложи да напусне терена на носилка.

Камерун са в група „Е” на световното и ще мерят сили с Холандия, Дания и Япония, докато Словакия са в група “F” заедно с Италия, Парагвай и Нова Зеландия.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)