3. Без Ибра, ПСЖ сгази Лориен с 4:0 (ВИДЕО)

Без Ибра, ПСЖ сгази Лориен с 4:0 (ВИДЕО)

Кавани вкара два гола, а Лукас Моура и Менес добавиха по един, Пасторе се върна след травма, ПСЖ взе 3 точки аванс на върха

Шампионът Пари Сен Жермен с лекота разгроми Лориен с 4:0 у дома в първа среща от 12-ия кръг на Лига 1. Голямата звезда Златан Ибрахимович дори не беше в групата за мача, но Единсон Кавани се отчете с два гола в негово отсъствие.

Контузия в коляното извади Ибра от сметките за мача, но ПСЖ удължи серията си без поражение във Франция на 23 мача и се откъсна с 3 точки пред Монако преди мача на „монегаските” този кръг.

ПСЖ стартира вихрено мача и още в 3-ата минута Лукас Моура откри резултата след центриране на Дине от левия фланг при комбинация с 14 паса на домакините.

Лориен бе принуден да направи две смени още в средата на полувремето, защото вратарят Одар и нападателят Аледиер се контузиха.

Жереми Менес играеше силно на фланга и негов удар бе избит от голлинията. Менес все пак се разписа в 39-ата минута след отличен пас на Верати и точен завършващ удар за 2:0. Попадението бе първо за Менес този сезон.

Две минути преди почивката Моура центрира добре и Кавани с глава покачи на 3:0.

След почивката Пасторе се появи като резерва след повече от месец отсъствие заради травма.

Салваторе Сиригу спаси удар на Абубакар и попречи на гостите да вкарат почетен гол. Вместо това, 9 минути преди края Кавани отблизо вкара втория си гол в мача за крайното 4:0.

ПСЖ води с 28 точки, Монако има 25 и мач по-малко. Лориен остава точно над опасната зона с 10 точки на 17-о място.