3. БЕЗ ПОЩАДА: Гладбах смачка Шахтьор! (ВИДЕО)

БЕЗ ПОЩАДА: Гладбах смачка Шахтьор! (ВИДЕО)

Германците са лидери в групата, но още не са сигурни за осминафиналите

Борусия (Мьонхенгладбах) разби с 4:0 Шахтьор (Донецк) у дома и се утвърди на първото място в Група "В" на Шампионската лига. Германците събраха осем 8 точки, но ще трябва да се потрудят още за класирането си на осминафиналите. Украинците все още са втори с 4, но може да бъдат изместени по-късно тази вечер от Реал Мадрид или Интер.

Домакините поведоха с гол на Ларс Щиндъл от дузпа в 17-ата минута. Сергей Кривцов извърши нарушение в наказателното поле срещу Маркус Тюрам, а реферът Джунейт Чакър посочи бялатат очка. След консултация с ВАР решението бе потвърдено, а Щиндъл вкара за 1:0.

Домакините бяха много близо и до втори гол само няколко минути по-късно. В 21-ата Брийл Емболо и отправи хубав изстрел към вратата на ветерана Андрий Пятов, но топката се отби в левия му страничен стълб.

Емболо продължи да тормози отбраната на украинците и вторият гол не закъсня, но негов автор стана Нико Елведи. Той изпрати топката във вратата с глава след центриране на от ъглов удар на Щиндъл в 34-ата минута.

В заключителните секунди на първата част упоритостта на Емболо най-сетне даде резултат и той направи резултата 3:0. Швейцарският нападател отбеляза много красив гол със задна ножица от близко разстояние.

През втората част гостите от Донецк не сториха нищо, за да съкратят изоставането си. Напротив, в 77-ата минута Борусия реализира четвърто попадение. Негов автор стана Оскар Венд, който центрира от фаул отдясно, никой не игра с топката, тя се удари в десния страничен стълб на Пятов и се озова във вратата на Шахтьор.

В последните минути украинците се опитаха да стигнат до почетен гол, но това не им се удаде и Борусия записа нова разгромна победа срещу този съперник, след успехът с 6:0 като гост в началото на месеца.
Индзаги преди Милан: Ние сме силни срещу всеки