3. Беззъбо 0:0 на „Местая” без Вия и Ибра

Беззъбо 0:0 на „Местая” без Вия и Ибра

Отборите на Валенсия и Барселона не успяха да се победят в дербито на 7-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Срещата се игра на стадион „Местая” и предложи доста приятни изпълнения на зрителите, но липсата на типични нападатели и в двата отбора си каза думата и двубоят завърши 0:0.

Срещата започна динамично, а в началото пропуски направиха Пабло, Мата и Даниел Алвеш. Като цяло през първата част нямаше много чисти положения за отбелязване на гол. И двата отбора се опитваха да стигнат до противниковата врата чрез многобройни пасове и обходни действия.

Най-чистото положение за „прилепите” дойде в 32-ата минута, когато Давид Силва проби отдясно, стигна почти до аутлинията и върна топката около точката на дузпата, където непокрит бе Мата, но ударът на втория не се получи и кълбото излетя много високо над вратата на Валдес.

Три минути по-късно Алвеш пусна феноменален пас зад гърба на цялата отбрана на Валенсия към Иниеста, испанецът навлезна в полето на домакините, но ударът му бе спасен от излезлия Сезар Санчес. До края на тази първата част не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна с по един удар от средна дистанция на Меси и Мата, които не намериха очертанията на вратите. Както обикновено каталунците владееха топката доста по-често от своя съперник, но изглеждаха някак беззъби в атака в отсъствието на типичен централен нападател. В 71-ата минута Матийо намери Силва в наказателното поле на Барса, но шутът на испанеца бе спасен с вещина от Валдес.

След това положение играта се понакъса, а двата тима продължаваха да търсят пътя към противниковата врата чрез многобройни къси подавания. Все пак „блаугранас” имаха още една възможност да отбележат гол, след като в 88-ата минута Иниеста изведе Туре в дясната част на наказателното поле на „прилепите”, но ударът на африканеца бе отразен от Сезар Санчес.

След този хикс Барселона отново се изкачи на върха в класирането на Ла Лига с актив от 19 точки, на една пред кръвния враг Реал (Мадрид). Домакините от Валенсия пък са на 5-о място с 12 спечелени точки.

Валенсия – Барселона 0:0

Стартови състави:

Валенсия: Сезар, Бруно, Наваро, Делберт, Матийо (Мику 72’), Мигел, Албелда, Силва (Бараха 91’), Банега, Мата, Пабло

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Пуйол, Абидал, Шави (Бускетс 80’), Иниеста, Кейта, Туре, Меси, Педро (Боян 77’)

Жълти картони: Силва, Наваро, Мигел (Валенсия); Пике, Алвеш (Барселона)

Стадион: „Местая”

Рефер: Алфонсо Перес Бурул