3. Благо носи първа победа на Рубин в Лига Европа, Краснодар удари с ранна дузпа Дортмунд и остави ПАОК без шансове

Успех на Динамо Минск класира предсрочно Виляреал

Бившият български национал Благой Георгиев беше в основата на първата победа на своя Рубин в Лига Европа. Под непрестанния снеговалеж в Казан руският тим победи временния лидер в група „В” Сион (Швейцария) с 2:0 и запази малки шансове за елиминациите преди последния кръг.

Георгиев изведе своите напред в 72-ата минута, докато Марко Девич оформи крайното 2:0 в 90-ата. Трябва да се отбележи, че от 34-ата минута гостите играха с човек по-малко.

Благо направи уникален пропуск през първото полувреме преди Ндойе от състава на Сион да получи втори жълт картон.

През втората част Рубин осъществи масиран натиск и след две греди Георгиев го материализира двайсетина минути преди края, когато негов силен шут от фронтална позиция пред наказателното поле рикошира и влетя под гредата за 1:0.

Марко Девич сложи точка на спора в самия край на добавка.

В последния кръг Рубин, който се изкачи на третото място с 5 точки, гостува на последния Бордо (3), надявайки се, че по същото време Сион (8) ще загуби домакинството си на Ливърпул (6).

В късния мач тази вечер Ливърпул посреща Бордо и победа ще класира мърсисайдци на 1/16 финалите.

В група „С” ФК Краснодар победи с 1:0 Борусия (Дортмунд) и се класира за фазата на елиминациите. Единствения гол отбеляза халфът Павел Мамаев от дузпа още във втората минута.

С тази победа „биковете” събраха 10 точки и заеха първото място, но го делят с Борусия. Двата отбора продължават напред, докато ПАОК на Димитър Бербатов и Габала, които играят по-късно в Солун, отпадат от надпреварата.

В група „Е” Динамо (Минск) победи 1:0 у дома чешкия Виктория Пилзен и така позволи на Виляреал да си осигури предсрочно класирането за плейофите, където вече е и лидерът в групата Рапид Виена.

Динамо Минск – Виктория Пилзен 1:0
Втори жълт картон – Веретило (Динамо 90’)
Пропусната дузпа – Адамович (Динамо 90’)

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1