3. Блекбърн измъкна точка от Астън Вила в края, Стилиян Петров с цял мач за бирмингамци (видео)

Куинс Парк Рейнджърс и Евертън също не излъчиха победител

Блекбърн и Астън Вила не се победиха в сблъсъка помежду им от 27-ия кръг на английската Висша лига и завършиха при резултат 1:1 двубоя, проведен на „Иууд Парк”. Стилиян Петров изигра пълни 90 минути за бирмингамци, които водеха с 1:0 до заключителната част от мача, когато домакините все пак отбелязаха гол и измъкнаха точката.

Двубоят започна равностойно и след няколко пропуска пред двете врати, Астън Вила успя да открие резултата в 24-ата минута, когато Шарл Н’Зогбиа отправи хубав изстрел към вратата на Пол Робинсън, а кълбото се оплете в мрежата на домакините. До края на първото полувреме бирмингамци можеха и да увеличат преднината си, но не успяха да оползотворят няколко ситуации, които създадоха пред Пол Робинсън, и така след 45 минути игра отборът на Алекс МакЛийш водеше с 1:0.

Втората част също стартира равностойно, а положенията пред двете врати не липсваха. До попадение обаче не се стигаше, след като нито един от двата отбора не успяваше да намери верния път към вратата на съперника. В 85-ата минута Блекбърн все пак намери начин да преодолее Шей Гивън, като по този начин резултатът стана 1:1. Автор на попадението за домакините бе Дейвид Дън, който изпрати с глава кълбото във вратата на гостите.

Така двата тима взеха по точка от сблъсъка. След равенството Блекбърн е на 18-ото място с 22 точки, докато Астън Вила се намира на 15-ата позиция с 30.

В друг мач от кръга Куинс Парк Рейнджърс и Евертън също не излъчиха победител и завършиха мача, проведен на „Лофтус Роуд”, наравно – 1:1. „Карамелите” поведоха с 1:0 благодарение на Ройстън Дренте, който откри резултата в 31-ата минута, но лондончани все пак се добраха до равенството, след като Боби Замора изравни почти веднага, след като тимът му се оказа догонващ в резултата. Бившият нападател на Фулъм бе точен за 1:1 в 36-ата минута.

След равенството Куинс Парк Рейнджърс е 16-ти с 22 точки, а Евертън заема 11-ото място с 34 пункта.