3. Блестящи смени на Капело и 3:1 над Египет

Блестящи смени на Капело и 3:1 над Египет

Англия обърна носителя на Купата на Африканските нации за едно полувреме

Англия победи носителя на Купата на Африканските нации Египет с 3:1 в приятелска среща на „Уембли”.

Англичаните губеха с 0:1 до почивката, но Фабио Капело пусна в игра Питър Крауч и Шон Райт-Филипс и те обърнаха мача в полза на „Трите лъва”.

С капитанската лента за домакините бе Стивън Джерард, а на проблематичния ляв бек действаше Лейтън Бейнс. Въпреки невероятната си форма пък, Уейн Рууни не успя да намери мрежата на „фараоните”.

Англичаните проспаха първите 20 минути на срещата. Домакините не упражниха натиск и африканците се чувстваха много комфортно на „Уембли”. В 23-ата минута феновете на невероятното съоръжение замлъкнаха.

Хосни центрира отляво, Ъпсън увисна, след което нападателят на Борусия (Дортмунд) Зидан спря технично топката и я прати неспасяемо в мрежата на Грийн. „Трите лъва” бяха в шок. Веднага след гола египетските национали бяха близо до второ попадение, но малшансът им попречи.

Фабио Капело направи корекции и англичаните тръгнаха в атака. Рууни бе близо до поредния си гол с глава, а Лампард от вратарското поле стреля над гредата. Най-чистото голово положения за домакините дойде в края на първата част, когато Дефоу открадна една топка, излезе сам срещу Ел-Хадари, но стражът на „фараоните” показа висока класа.

Полувремето завърши 1:0 в полза на носителя на Купата на Африканските нации.

На почивката Капело пусна в игра Крауч и Карик и италианският специалист видя резултата от промените в 56-ата минута. Англичаните организираха отлична атака, Тери подаде към капитана Джерард, той изведе Бари, който от своя страна намери Крауч и нападателят на Тотнъм от движение вкара за 1:1.

В 57-ата минута на терена се появи крилото на Манчестър Сити, който се оказа щастлив жокер за Дон Фабио. В 75-ата минута Милнър стреля, Ел-Хадари боксира, топката попадна в Райт-Филипс, който също отправи изстрел и след слабата изява този път на египетския футболист резултатът стана 2:1.

10 минути преди края на редовното време Райт-Филипс центрира остро и Крауч вкара втория си гол в мача. Повторенията показаха, че нападателят е бил в положение на засада, която обаче не бе видяна от асистент-рефера.

Англия записа поредната си победа в подготовката си за Световното. Тя бе първа за тима през 2010 година. Феновете на футбола пък няма да видят коравия тим на Хасан Шахата на Мондиала.

Англия – Египет 3:1

(0:1) Зидан 23’
(1:1) Крауч 56’
(2:1) Райт-Филипс 75’
(3:1) Крауч 80’

Англия: Грийн; Браун, Тери, Ъпсън, Бейнс; Уолкът (57’ Райт-Филипс), Бари, Лампард (46’ Карик), Джерард (73’ Милнър); Дефоу (46’ Крауч), Рууни;

Египет: Ел-Хадари; Ал-Мухамади, Саид, Фатхи, Гомаа; Хали, Моавад, Хасан, Хосни; Зидан, Ебдеймаби (64’ Заки);

Жълти картони: Фатхи (Е);