3. Борусия (Д.) се разправи с Арсенал на старта на Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Чиро Имобиле и Обамеянг донесоха трите точки за тим на Юрген Клоп

Борусия (Дортмунд) започва по свой стил в Шампионската лига – ударно с убедителна победа над Арсенал в двубой от Група D на турнира. Тимът на треньора Юрген Клоп надигра своя съперник и можеше да се поздрави с по-категорична победа.

Голмайстори за германците станаха Чиро Имобиле и Пиер-Емерик Обамеянг съответно в края първото полувреме и самото начало на второто.

Още в четвъртата минута домакините претендираха за дузпа за събаряне на Хенрик Мхитарян в наказателното поле, но съдията подмина положението. Германците владееха повече топката, контролираха положението в началните минути, но трудно стигаха до чисти голови положения.

Към средата на частта обаче възпитаниците на Клоп се активизираха и погледнаха по-смело към вратата на Арсенал. В 26-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг направи страхотен пропуск. Кевин Гроскройц центрира чудесно във вратарското поле, но нападателят от близо не успя да отбележи. Две минути по-късно Имобиле центрира почти по идентичен начин, този път Войчех Шчесни се намеси, но топката попадна в Мхитарян, който стреля над вратата.

В самия край на полувремето добрата игра на Борусия се увенча с успех. В 45-ата минута Имобиле овладя една топка в средата на терена, напредна необезпокояван до наказателното поле и с много точен удар покрай плонжа на вратаря вкара за 1:0.

Още в началото на второто полувреме германците удвоиха преднината си. В 47-ата минута Обамеянг получи дълъг пас пред наказателното поле, напредна и елиминира Счесни и прати топката в опразнената врата за 2:0.

До края на двубоя отборът на Борусия продължи да атакува и да търси трети гол. В 58-ата минута Борусия организира страхотна контра започната от вратаря Роман Вайденфелер, който намери Обамеянг, той напредна и стреля и топката се отби от напречната греда.

В другия двубой от групата турския гранд Галатасарай и Андерлехт не излъчиха победител и завършиха при равенство 1:1. Даниес Брает откри за белгийците, а Барак Йълмаз донесе точката за своите секунди преди края на двубоя.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1