3. Борусия (Дортмунд) изнесе класически открит урок на Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия (Дортмунд) изнесе класически открит урок на Тотнъм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ройс и Обамеянг направиха на пух и прах ротациите на Почетино за 3:0

Вторият в Бундеслигата изнесе открит урок на втория във Висшата лига. Борусия (Дортмунд) наказа ротациите на Маурисио Почетино и категорично надигра Тотнъм за 3:0 на своя „Сигнал Идуна Парк” в първа среща от осминафиналите на Лига Европа. Два гола на Марко Ройс след почивката и един на Обемянг през първата част пращат Дортмунд с едния крак на четвъртфиналите.

Мениджърът на „шпорите” Маурисио Почетино явно прецени, че приоритет за клуба е битката за титлата в Англия и излезе с почти напълно резервен състав с мисъл за гостуването на Астън Вила в неделя. Хари Кейн, Ерик Ламела, Муса Дембеле и Кайл Уокър бяха резерви, Ерик Дайър получи почивка, а Деле Али бе наказан.

Дортмунд пое напълно контрола върху играта в първия официален мач между тези два отбора в европейските турнири. Гонсало Кастро и Марко Ройс направиха първите пропуски за домакините, които отново разчитаха на изпълнен до краен предел стадион с невероятна хореография.

В 15-ата минута Мхитарян стреля силно, Лорис изби, а Обамеянг довкара отблизо, но габонецът беше в лека засада и попадението не бе зачетено.

Дортмунд поведе по най-елементарния начин след половин час игра. Марсел Шмелцер центрира отляво, Обамеянг бе забравен от защитата и надскочи Бен Дейвис, за да отбележи с глава за 1:0.

До почивката Марко Ройс стреля опасно от пряк свободен удар, но малко не му стигна да намери очертанията на вратата.

Почетино отказа да подсили състава си със смени на почивката и плати скъпо. Още в 50-ата минута Мхитарян намери Обамеянг, ударът бе неточен, но Кастро „пренастрои” удара и нацели страничната греда.

Вместо да прави атакуваща промяна, Почетино извади централния си нападател днес Шадли и пусна Муса Дембеле.

В 61-ата минута „жълто-черните” изпълниха късо един корнер, Кастро центрира, Суботич отклони към втора греда и там Ройс заби от воле под гредата – 2:0. Суботич влезе малко по-рано като смяна и веднага записа асистенция.

20 минути преди края Обамеянг размина двама и даде чудесен пас на фланга за Кастро, който чудесно центрира за Ройс на втора греда и русият атакуващ халф пак прати в мрежата за 3:0.

Чак в 76-ата минута Хари Кейн влезе на смяна и имаше едно добро положение в 88-ата минута, но странно се забави и Вайденфелер стигна първи до топката.

Реваншът е след седмица на "Уайт Харт Лейн", но шансовете на лондончани изглеждат минимални.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1