3. Борусия Дортмунд продължи възхода в Бундеслига след загубата от Юве (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд продължи възхода в Бундеслига след загубата от Юве (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, голмайстори, програмата и класирането в Германия

Борусия Дортмунд остана без загуба в седми пореден кръг от Бундеслигата. „Жълто-черните” спечелиха с 3:2 визитата си на Хановер 96 и така запазиха десетата си позиция в класирането.

След като отпаднаха от Шампионската лига през седмицата, момчетата на Юрген Клоп започнаха вихрено срещата от XXVI кръг и още в четвъртата минута Марко Ройс асистира на Пиер-Емерик Обамеянг и той откри резултата.

Домакините отговориха малко по-късно, чрез своя капитан Ларс Шиндл, който възстанови статуквото в 31-ата минута. До почивката нови попадения не паднаха, а след нея гостите вкараха два пъти в рамките на броени минути.

Преди това обаче, в 53-ата минута домакините пробиха отдясно и последва центриране към далечната греда, но след удар с глава Матс Хумелс изчисти от голлинията.

Малко след това пък Битенкурт от домакините получи втори жълт картон и ги остави с човек по-малко срещу бившия си клуба.

Така се стигна до 57-ата, когато Марко Ройс се вряза в пеналта и върна към Шинджи Кагава, за да може японецът да се разпише за първи път в първенството от месец септември насам, когато вкара на Фрайбург.

След това пък самият Кагава с външен фалц подаде към непокрития Обамеянг (’61), който с плонж отблизо не остави шансове на вратаря – 3:1.

Десет минути преди края Марко Ройс бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но последният инстинктивно протегна крак, а това бе достатъчно за топката да срещне гредата.

Секунди след това Ларс Шиндел получи до ъгъла на пеналта и с прецизен удар в горния ъгъл оформи крайното 2:3.

Така Хановер записа девети пореден мач без успех и остана с 27 точки в актива си, като вече изостава с 6 от Борусия.

1:1 Щиндл (32’)
Втори жълт картон – Битенкурт (55’ Хановер)
1:2 Кагава (57’)
1:3 Обамеянг (61’)
2:3 Щиндл (82’)

Падерборн – Хофенхайм 0:0
Втори жълт картон – Бикакчич (66’ Хофенхайм)

16:30 Майнц 05 – Волфсбург

18:30 Байерн (Мюнхен) – Борусия (Мьонхенгладбах)

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1