3. Борусия Дортмунд разпиля Гройтер Фюрт като гост (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд разпиля Гройтер Фюрт като гост (ВИДЕО)

Фортуна Дюселдорф и Вердер Бремен завършиха наравно 2:2, Волфсбург и Хофенхайм също не излъчиха победител

Борусия Дортмунд разгроми с 6:1 като гост Гройтер Фюрт в мач от 29-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Двубоят се игра на „Троли Арена”. Тимът на Юрген Клоп отбеляза цели пет попадения през първото полувреме на двубоя, а след почивката двата тима си размениха по един гол.

Борусия Дортмунд откри резултата в 12-ата минута, когато Себастиан Кел подаде към Марио Гьотце, а той с хубав удар с десния крак прати кълбото в мрежата на домакините. Само 3 минути по-късно Илкай Гюндоган реализира второ попадение за гостуващия тим, разписвайки се с изстрел с десния крак. В 28-ата минута преднината на тимът на Юрген Клоп стана класическа, след като Якуб Блашчиковски също отбеляза попадение във вратата на Гройтер Фюрт.

В 33-ата минута Илкай Гюндоган реализира втория си гол в мача, правейки резултата 4:0, а в самия край на първото полувреме Марио Гьотце отбеляза за 5:0.

Гройтер Фюрт успя да върне едно попадение в 71-ата минута, когато Едгар Приб се разписа с удар с левия крак. Крайното 6:1 в полза на гостите оформи Роберт Левандовски в 80-ата минута.

След този успех Борусия Дортмунд продължава да е на второто място във временното подреждане, като е с актив от 58 точки. Гройтер Фюрт е на 18-ото място с 15.

В друг мач от кръга Фортуна Дюселдорф и Вердер Бремен не излъчиха победител и завършиха наравно 2:2. Домакините от Фортуна Дюселдорф откриха резултата още във 2-ата минута с попадение на Щефан Райзингер, но в 16-ата гостите от Вердер Бремен изравниха, след като Златко Юнузович се разписа в противниковата врата.

При резултат 1:1 дойде и почивката на мача. Фортуна Дюселдорф поведе с 2:1 в 48-ата минута, а отново точен за домакините бе Щефан Райзингер. Крайното 2:2 бе оформено в 70-ата минута, когато Мартин Латка си отбеляза автогол.

Фортуна Дюселдорф се намира на 15-ото място и има 30 точки, а Вердер Бремен е 14-ти с 32.

Волфсбург и Хофенхайм също не излъчиха победител и приключиха наравно 2:2 в мача на „Фолксваген Арена”. Домакините откриха резултата в 13-ата минута, когато Максимилиан Арнолд прати кълбото в мрежата на Коен Кастеелс, но Хофенхайм изравни в 35-ата минута след гол на Сеад Салихович от дузпа.

Гостуващият тим поведе с 2:1 в 63-ата минута след попадение на Андреас Бек. Крайното 2:2 оформи Налдо в 86-ата минута.

Хофенхайм заема 16-ото място с 24 точки, а Волфсбург е 12-ти с 34.

Индзаги преди Милан: Ние сме силни срещу всеки