3. Борусия удари Байерн в дербито и се изкачи на трета позиция, Бундеслигата има нов лидер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пиер Емерик-Обамеянг отбеляза единственото попадение на "Сигнал Идуна Парк"

Отборът на Борусия Дортмунд взе изключително трудни и ценни три точки, побеждавайки с 1:0 Байерн Мюнхен в дербито на 11-ия кръг на Бундеслигата, играно на "Сигнал Идуна Парк".

Единственото попадение в срещата отбеляза Пиер Емерик-Обамеянг в 11-ата минута.

Карло Анчелоти заложи на триото Мюлер, Рибери и Левандовски в атака, докато с по-офанзивни функции в състава на Томас Тухел бяха Адриан Рамос, Обамеянг, Гьотце и Шюрле.

Домакините изиграха силни начални минути, в които успяха да отбележат гол и да създадат още няколко интересни положения.

В 11-ата минута след брилятна комбинация, Марио Гьотце цетрира отдясно за Обамеянг, който отклони леко топката, но това бе достатъчно, за да може тя да се оплете в мрежата.

Андре Шюрле имаше страхотна възможност да удвои преднината на „жълто-черните“, но плътният му удар от около 15 метра попадна право в ръцете на стража на гостите.

След 20-ата минута обаче събитията на терена се промениха драстично и домакините бяха принудени да се приберат в собствената си половина.

Баварците създаваха опасност след опасност, но така и не успяваха да нанесат качествен завършващ удар, въпреки тоталното си превъзходство, усилващо се от минута на минута.

Възпитаниците на Томас Тухел обаче удържаха натиска и успяха да се оттеглят на почивката с гол аванс.

В началото на втората част Обамеянг отправи коварен удар от малък ъгъл, но Мануел Нойер успя да спаси с една ръка.

Отново нападателят от Габон имаше шанс в 49-ата минута, след като засече с глава центриране на Шмелцер, но стреля над вратата.

В 55-ата минута Франк Рибери с технично изпълнение с пета вкара топката в мрежата на Борусия, но попадението бе справедливо отменено поради засада.

Шест минути по-късно Шаби Алонсо разстресе напречната греда със силен изстрел от далечно разстояние.

Най-чистото положение за домакините през втората част се откри отново пред Обамеянг, който в 71-ата минута след грешка на Алонсо, се откъсна очи в очи с Мануел Нойер, но стреля в тялото му.

Въпреки смените, които направи Анчелоти, вкарвайки в игра след почивката Ренато Санчес, Рафиня и Дъглас Коста, „жълто-черните“ успяха да устискат крехката си преднина и в крайна сметка се поздравиха с изключително ценен успех.

По този начин Бундеслигата има нов едноличен лидер в лицето на хита Ред Бул (Лайпциг), който има 27 точки, докато Байерн записа първо поражение за сезона и остава на втора позиция с 24. Тимът на Борусия Дортмунд пък вече е трети с 21 пункта.

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1