3. Босна и Херцеговина разпиля Литва за едно полувреме

Босна и Херцеговина разпиля Литва за едно полувреме

Двубоят на стадион „Билино Поле” завърши с победа с 3:0 в полза на Босна и Херцеговина

Отборът на Босна и Херцеговина надделя с класическото 3:0 като домакин на Литва в мач от група „G” на квалификациите за Мондиал 2014. Срещата се проведе на стадион „Билино Поле”, а домакините отбелязаха и трите си попадения още през първата част.

Литовците първи получиха възможност да излязат напред в резултата, след като в 5-ата минута Арунас Климавичиус нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но кълбото не попадна в рамките на вратата на домакините. Босна и Херцеговина отвърна с удар на Звездан Мисимович малко след като изтече първия четвърт час, но топката излезе в аут.

В средата на първата част Мариус Станкевичиус стреля от далечно разстояние, а кълбото попадна в рамките на вратата, но вратарят Асмир Бегович се справи със ситуацията. Последваха възможности пред Менсур Муйджа и Звездан Мисимович, но и тези две ситуации не доведоха до гол.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Ведад Ибишевич успя да открие резултата, след като с десния крак прати кълбото в мрежата на гостите. Шест минути след това авансът на домакините набъбна на две попадения, след като Един Джеко също се разписа в противниковата врата, а до края на първата част Босна и Херцеговина достигна до още един гол, който до голяма степен сложи край на интригата в мача - точен за 3:0 в 41-ата минута бе Миралем Пянич.

През втората част Литва създаде повече опасности пред противниковата врата, докато Босна и Херцеговина нямаше много възможности за отбелязване на гол. В 49-ата минута Сеяд Салихович отправи изстрел към вратата на гостите, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Две минути по-късно Дарвидас Сернас можеше да се разпише за Литва, но след удара му топката излезе в аут. Малко след като изтече час игра, се стигна до възможности пред Миндаугас Панка и Арвидас Новиковас, но и те не доведоха до попадение във вратата на Асмир Бегович.

В следващите минути Дарвидас Сернас пропусна да реализира нови две възможности, а три минути преди изтичането на редовното време Звездан Мисимович можеше да отбележи четвърти гол за домакините, но вратарят на гостите отрази. В 88-ата минута Дарвидас Сернас се отчете с нов пропуск, а до края на срещата не се стигна до нови голове и така мачът приключи при резултат 3:0 в полза на домакините.

След тази победа Босна и Херцеговина вече е с актив от 10 точки след 4 изиграни мача и е на върха в група „G”. Литва е на 4-ата позиция и има 4 пункта.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)