3. Босна победи Армения с 2:0 в Ереван

Босна победи Армения с 2:0 в Ереван

Отборът на Босна и Херцеговина направи още една крачка към участие в баражите за Световното първенство в ЮАР през следващото лято.

Водени от лидерите си Един Дзеко и Ведад Ибишевич, националният отбор на Босна записа победа като гост над Армения с 2:0. Срещата от група 5 се игра в Ереван.

Резултатът в мача бе открит още в 5-ата минута чрез халфа на Хайдук (Сплит) Сеняд Ибричич. Второто попадение в мача бе дело на резервата Златан Муслимович в 73-ата минута. Играчът на ПАОК влезе в игра 4 минути по-рано на мястото на Ибишевич.

Така тимът на Босна и Херцеговина, воден от Мирослав Блажевич, е на 2-о място в групата с 15 точки, на 3 зад европейския шампион Испания. Трети е тимът на Турция с 8 точки.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1