3. „Бременските музиканти” потопиха отново Борусия в зоната на изпадащите (+РЕПОРТАЖИ)

Аугсбург обърна Мьонхенгладбах, Байер стигна до точката срещу Айнтрахт (Ф)

Вердер (Бремен) взе глътка свеж въздух и задълбочи кризата в Дортмунд. Борусия загуби гостуването си в Бремен с 1:2 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата и се завърна в зоната на изпадащите.

„Жълто-черните” имаха множество положения, но така и не успяваха да ги оползотворят. Дейви Залке даде аванс на домакините в третата минута, а Фин Бартелс в 62-рата направи резултата за 2:0. Матс Хумелс намали на 1:2 в 69-ата, но силите на Дортмунд стигнаха само за почетна загуба.

Домакините откриха още в третата минута. Гарсия изведе Зелке, който с перфектен удар по диагонала прехвърли Лангерак, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата.

„Жълто-черните” организираха множество атаки до края на първата част, но липсата на въображение при последния пас им попречи да създадат нещо интересно пред вратата на противника.

В 62-рата минута страхотна атака на домакините доведе до втори гол в тяхна полза. Този път Зелке пое топката по дясното крило и я поднесе по перфектен начин на Бартелс, който от точката на дузпата спокойно я прати в мрежата на Лангерак.

Тимът на Юрген Клоп намали резултата само седем минути по-късно, след като Хумелс засече с глава центриране на Гюндоган от корнер и отбеляза.

Минута преди края на редовното време Вердер можеше да направи победата си още по-изразителна, но удар на Бартелс срещна десния страничен стълб.

Дортмунд продължи да бъде отборът, който играеше повече с топката, но и не стигаше до сериозни голови положения. И така, Вердер удържа крехката си преднина и излезе от опасната зона, където отново попадна Борусия.

Тимът на Юрген Клоп има едва 15 точки след 17 кръга и е на предпоследното, 17-о, място, докато Вердер е 16-и със 17.

Байер (Леверкузен) изпусна важни точки у дома срещу Айнтрахт (Франкфурт), но се изкачи до третото място, стигайки до 1:1, като отбеляза изравнителният гол седем минути преди края. Александер Майер откри резултата за домакините от дузпа през първата част, а изравнителното попадение за „аспирините” бе дело на Карим Белараби.

Борусия (Мьонхенгладбах) изпадна от тройката, след като допусна обрат от 1:0 до 1:2 като гост на Аугсбург. Макс Крузе изведе гостите напред в резултата още във втората минута след точно изпълнена дузпа. Борусия изравни 18 по-късно Маркус Фойлендер, а победният гол отбеляза Раул Бобадия малко след началото на втората част.

Шалке с Хамбургер, както и Щутгарт с Падерборн, направиха нулеви равенства.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1