3. Брилянтен Златан Ибрахимович постави Англия на колене (+ВИДЕО)

Брилянтен Златан Ибрахимович постави Англия на колене (+ВИДЕО)

Нападателят на Пари Сен Жермен отбеляза и четирите гола при победата на Швеция срещу Англия с 4:2

Швеция надви с 4:2 Англия в приятелски мач, в който бе открит новият национален стадион на Швеция – „Френдс Арена” в Стокхолм. Основна заслуга за успеха на шведите имаше нападателят на Пари Сен Жермен – Златан Ибрахимович, който отбеляза и четирите гола във вратата на Джо Харт.

Един от най-запомнящите се моменти в мача бе четвъртият гол на Швеция, който падна след изпълнение със задна ножица на Златан Ибрахимович от повече от 20 метра.

Иначе Швеция излезе с гол напред в 20-ата минута. Домакините организираха бърза атака, а топката бе центрирана от Мартин Олсон в наказателното поле на Англия, където Златан Ибрахимович засече, но ударът му бе блокиран от Гари Кейхил. Кълбото обаче отново попадна в краката на шведския нападател той успя да го прати неспасяемо в мрежата на Джо Харт.

Англия обаче се активизира и изравни в 35-ата минута, когато Дани Уелбек се разписа от близко разстояние след великолепно центриране на съотборника си в Манчестър Юнайтед – Ашли Йънг. Само 3 минути след това „Трите лъва” поведоха с 2:1. Стивън Джерард центрира кълбото в наказателното поле от свободен удар, никой от играчите на Швеция не успя да изчисти и Стивън Колкър от близо отбеляза втория гол за гостите. При резултат 2:1 за Англия дойде и краят на първата част.

Тимът на Рой Ходжсън започна по-активно през второто полувреме, но постепенно Швеция пое инициативата и на няколко пъти се стигна до напрегнати моменти пред Джо Харт. Домакините успяха да изравнят резултата в 77-ата минута, след като Андерс Свенсон изведе по отличен начин Златан Ибрахимович зад гърба на отбраната на Англия, нападателят овладя на гърди и с чудесен изстрел с десния крак забоде кълбото в мрежата на Джо Харт.

Швеция успя да поведе с 3:2 в 84-ата минута. Ибрахимович оформи своя хеттрик, след като се разписа след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар от далечно разстояние. Най-красивият момент в мача пък дойде в 1-ата минута на даденото от съдията продължение на двубоя, когато Златан Ибрахимович отбеляза четвъртия си гол в срещата. Топката бе пратена в близост до наказателното поле на Англия, вратарят Джо Харт излезе и изчисти с глава, но не по най-добрия начин, а кълбото попадна в Златан Ибрахимович, който с блестящо изпълнение със задна ножица от повече от 20 метра го прати в опразнената врата. До края на срещата не се стигна до нови попадения и така Швеция победи Англия с 4:2.