3. Брутален ПСЖ наниза 9 гола за Купата на Франция (ВИДЕО)

Брутален ПСЖ наниза 9 гола за Купата на Франция (ВИДЕО)

Френският шампион се подигра с аматьори в мач от 1/32-финалите

ПСЖ победи Ревел с 9:0 в мач от 1/32-финалите на Купата на Франция.

Още в третата минута ПСЖ имаха шанс с далечен удар, но стражът на домакините реагира добре и изби в корнер. Малко след това Мбапе дриблира на скорост и опита удар от разстояние с десния крак, който профуча покрай левия страничен стълб на Ревел.

В 16-а минута Килиан Мбапе получи в противниковото наказателно поле, като се обърна по превъзходен начин и успя да изстреля топката с левия крак, като не остави шанс на противниковия вратар - 1:0 за ПСЖ. Малко след това отново Мбапе бе изведен сам срещу вратаря, като отправи удар, но Гарсия съумя да спаси.

В 38-а минута футболист на парижани напредна с топка в крака и пусна много опасно центриране, а Нгесан засече топката в собствената си врата, като това се превърна в автогол, а резултатът бе удвоен в полза на ПСЖ.

Малко след това Карлос Солер видя празното пространство и намери Марко Асенсио, който насочи топката с левия крак във вратата на Ревел - 3:0 за ПСЖ. В 45-а минута Марко Асенсио даде феноменален пас с акробатично движение към Килиан Мбапе, който стреля с глава и направи резултата 4:0.

В началото на втората част Марко Асенсио и Килиан Мбапе размениха страхотни подавания, като французинът завърши по превъзходен начин, а Гарсия бе матиран за пети път - 5:0 за ПСЖ. В 71-а минута ПСЖ изпълни право да изпълни дузпа, а зад топката застана Гонсало Рамош, който бе спечелил наказателиня удар, а португалецът не трепна, изпращайки топката в десния ъгъл на Гарсия - 6:0 за парижани.

В 74-а минута Мбапе направи страхотен солов рейд с топка в крака, като преодоля няколко противникови футболисти, след което отправи силен удар с десния крак, но стражът на домакините успя да избие в корнер. От последвалия корнер топката бе центрирана, като играч на парижани стреля с глава под напречната греда, а Гарсия блесна с ново спасяване.

Веднага след това Мукиеле се справи чудесно, а топката достигна до Гонсало Рамош, който бе на празна врата и с едно докосване успя да вкара топката във вратата, като направи резултата 7:0. В 86-а минута Рандал Коло Муани получи топката на празна врата, но направи безумен пропуск, като не успя да уцели вратата от един метър.

В 87-а минута Мбапе отклони към Ндур, който демонстрира завидно самочувствие и отправи светкавичен удар в ъгъла на вратата, който бе неспасяем - 8:0 за ПСЖ. За крайното 9:0 се разписа отново Коло Муани в 90-та минута.

Роналдо: Белингам и Ямал могат да са звездите на новото поколение