3. БУНДЕСЛИГА: Шалке взе дербито на Рур срещу Бохум, Унион отново загуби точки (ВИДЕО)

Вижте и всички резултати до момента

Шалке се наложи над Бохум с 2:0 като гост на „Воновиа Рурщадион“ в Рурското дерби, което бе част от 23-ия кръг в Бундеслигата. Стражът на домакините Мануел Риман се отбеляза автогол в края на първото полувреме, а Мариус Бюлтер вкара второто попадение за „кралско сините“ в 79-ата минута.

Двубоят започна изключително равностойно, а чисти положения пред някоя от двете врати нямаше до 45-ата минута, когато Том Краус напредна по десния фланг, след което центрира в наказателното поле. Там Мариус Бюлтер шутира, ударът му бе отразен на първо време от Мануел Риман, но той бутна топката в собствената си врата.

Второто полувреме също бе изключително равностойно. В 79-ата минута Родриго Саласар комбинира с Бюлтер, който с удар от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл на вратата удвои аванса за Шалке.

Кевен Шлотербек прати топката във вратата, пазена от Ралф Фарман в 83-ата минута, но голът му не бе зачетен  заради засада.

След този успех Шалке се отлепи от дъното в Бундеслигата и заема 17-о място с актив от 19 точки, колкото има и Щутгарт, който се намира на 15-а позиция. Бохум пък пада на последната позиция във временното класиране също с 19 точки в актива си, но с по-лоша голова разлика от днешния си опонент.

В друг двубой, който се изигра по същото време Унион Берлин завърши при нулево равенство срещу Кьолн на „Старото лесничейство“. Така скритият фаворит за титлата в Бундеслига се отдалечи на 5 точки от лидера Борусия Дортмунд, заемайки 3-о място с 43 точки, докато Кьолн е на 12-о място с 27 пункта.