3. Чехия не успя да оцелее срещу Испания и преклони глава пред световния шампион (видео)

Давид Вия блесна с две попадения за "Ла Фурия"

Настоящият световен шампион Испания се добра до драматичен успех в домакинството си на Чехия в евроквалификация от група „I”. „Ла Фурия” падаше на полувремето с 0:1, но през втората част успя да достигне до пълен обрат, като по този начин взе три точки от мача, игран в Гранада, печелейки с 2:1. Испанците бяха пълни господари на терена и заслужено се поздравиха с победата.

Двубоят започна с очаквания домакински натиск и още преди да са изтекли първите петнадесет минути на срещата, Испания пропиля няколко отлични възможности за отбелязване на попадение. Още във 2-ата минута Иниеста отправи изстрел към Чех, но ударът бе извън целта. След този пропуск, дойдоха и нови, като главни виновници за това, че домакините не водят в резултата, бяха Капдевила и Шави, които не реализираха открилите се пред тях чисти възможности.

Активната игра на „Ла Фурия” продължи, но феновете на домакините замлъкнаха в 29-ата минута, когато след единственият удар към Касияс до момента в мача, топката се озова в мрежата на опитния вратар на Реал Мадрид. Ярослав Плашил отправи великолепен снаряд от доста далечно разстояние и не остави никакъв шанс на испанския страж да отрази.

До почивката Испания се опита да изравни, но гол във вратата на Петър Чех така и не падна, след като няколко чисти ситуации бяха пропиляни от Давид Вия.

След подновяването на играта, домакините продължиха да са пълни господари на терена, като напълно контролираха всичко случващо се на футболното игрище. Усилията на „Ла Фурия” доведоха до резултат чак в 69-ата минута, когато Вия все пак успя да се разпише и да върне тима си в мача.

Няколко минути по-късно, испанците, вдъхновени от изравнителното попадение, достигнаха до пълния обрат. Точен бе отново Вия, който този път се разписа от дузпа.

Домакините изиграха спокойно двубоя до края и така успяха да се поздравят с трите точки. След постигнатия успех, Испания продължава да е лидер в групата си с четири победи от четири мача. Чехия е на второто място с шест точки.

Испания 2:1 Чехия
29’ 0:1 Плашил
69’ 1:1 Вия
73’ 2:1 Вия (дузпа)

Жълти картони: Алонсо, Арбелоа (Испания); Поспех, Резек (Чехия)

Червени картони: няма

Стартови състави:

Испания: Касияс, Капдевила (Кацорла 58’), Рамос, Арбелоа, Пике, Шави, Алонсо (Торес 46’), Иниеста, Навас (Марчена 86'), Бускетс, Вия

Чехия: Чех, Хубшман, Сивок, Поспех, Хубник, Кадлец, Росицки, Плашил, Пудил (Хлушек 78’), Барош, Резек (Несид 85’)

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1