3. Чехия погледна към Евро 2012 след 2:0 над Лихтенщайн

Чехия погледна към Евро 2012 след 2:0 над Лихтенщайн

Отборът на Чехия направи нова важна крачка в борбата си за класиране на европейското първенство през 2012-а в Полша и Украйна, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Лихтеншайн

Отборът на Чехия направи нова важна крачка в борбата си за класиране на европейското първенство през 2012-а в Полша и Украйна, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Лихтеншайн. Срещата се игра на стадион „Щрелечки остров” и бе от програмата на квалификационна група “I”.

Двубоят започна с летящ старт за чехите, които излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато Росицки намери Барош в наказателното поле, а нападателят с прецизен удар хвърли в екстаз публиката на „Щрелечки остров”.

След попадението по-добрата игра на домакините продължи и в 16-ата минута те можеха да удвоят преднината си, ала ударът на Моравек срещна гредата. Последваха пропуски на Моравек и Лафата, а с такива за гостите се отличиха Хаслер и Ерне.

До края на полувремето обаче нов гол не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при минимален аванс за чехите.

Втората част отново премина изцяло под диктовката на домакините, а пропуски в началните минути сътвориха Барош, Росицки и Плашил. Чехите правеха всичко по силите си, за да стигнат до второ попадение, което да ги успокои, докато тимът на Лихтенщайн се бранеше със зъби и нокти.

Така дойде  69-ата минута, когато Барош можеше да вкара втория си гол в мача, ала изстрелът му срещна гредата. Няколко секунди по-късно обаче, чехите вече водеха с 2:0, след като Плашил центрира в наказателното поле, където Кадлец се извиси над всички и с глава оформи крайния резултат.

След успеха домакините се намират на 2-о място във временното класиране с актив от 9 точки, на 5 пред 3-ия Шотландия, но и с мач повече. Гостите от Лихтенщайн пък са последни с без спечелена точка.
Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1