3. Челси би Сиатъл в мач с шест гола, Азар бележи в дебюта си (видео+снимки)

Челси би Сиатъл в мач с шест гола, Азар бележи в дебюта си (видео+снимки)

Европейският клубен шампион Челси започна с ударно 4:2 лятната си подготовка в САЩ

Европейският клубен шампион Челси започна с победа лятната си подготовка в САЩ, след победа с 4:2 над Сиатъл Саундърс.

Новото попълнение на „сините” Еден Азар дебютира с гол, а Ромелу Лукаку вкара още два, докато четвъртото попадение за лондончани реализира Марко Марин. За Сиатъл и двата гола бяха на сметката на Монтеро.

Иначе Челси откри резултата още в 3-ата минута, когато Бенаюн пусна към Лукаку, който напредна и с физика надигра прекия си пазач, след което от близо отбеляза.

В 11-ата минута "сините" удвоиха преднината си с попадение на новото попълнение Еден Азар, който проби по крилото и стреля силно и след рикошет в защитник кълбото се оплете в мрежата на вратата за 0:2.

Само три минути по-късно обаче Бранислав Иванович направи грешка при изнасянето на топката и я подари на Монтеро, който на практика бе изведен очи в очи с Иларио и намали на 1:2.

В 32-ата минута отново Монтеро овладя едно центриране пред наказателното поле и със силен удар в обратния ъгъл възстанови равенството - 2:2.

Челси обаче натисна в края на полувремето като Марин напредна от ляво и с прецизен удар направи 2:3. В 44-ата минута пък Марин пусна великолепен извеждащ пас към Лукаку, който останал сам срещу вратаря не сгреши, вкарвайки втория си гол в мача за 2:4.

През втората част темпото леко спадна заради смените извършени от двата отбора. Челси продължи да бъде по-активният отбор, но до нов гол не се стигна, като мачът завърши с победа на англичаните.

Следващата контрола на лондончани е в понеделник срещу Пари Сен Жермен.

2:4 Лукаку (‘44)

Стартов съставът на Челси:  Иларио (Блекман 46), Чалоба (Хътчинсън 46), Иванович (Кейн 63) Луис (Кейхил 46), Ферейра (Савил 63), Микел (Есиен 46), Макекран (Лампард 46), Бенаюн (Рамиреш 46), Азар (Какута 63), Марин (Де Бруин 46), Лукаку (Пиазон 63)