3. Челси излъга Евертън след продължения, две изпуснати дузпи и два червени картона

Даниел Стръдидж вкара победния гол за "сините" в 116-ата минута

Челси пак получи червен картон, но този път спечели с 2:1 след продължения гостуването си на Евертън в 4-ия кръг на Карлинг Къп. Даниел Стърдиж донесе радост на мениджър Андре Вияш-Боаш с гол в 116-ата минута след попадения на Калу в 37-ата и Саха в 81-ата минута. Вратарят на Чесли Рос Търнбул бе изгонен в 58-ата минута, а съдбата му полседва Ройстън Дренте от Евертън в 108-ата.

И двата отбора изпуснаха по една дузпа в редовното време. Никола Анелка стреля ужасно в аут в 15-ата минута, а после в 61-ата Петър Чех спаси удара на англиския национал Лейтън Бейнс с първото си отиграване в мача, когато замени изгонения Търнбул.

Мачът започна мудно с много грешки и на двата състава. След четвърт час игра Джош МакЕкрън получи удобна топка и напредна, но Джони Хейтинга го спъна и съдията посочи бялата точка. От дузпата обаче Никола Анелка стреля изключително неточно и прати топката далеч в аут покрай вратата.

Скуката продължи след кратките емоции около дузпата, но пожелалият да играе по-често в състава на Андре Вияш-Боаш нападател Саломон Калу радвижи нещата с гол в 38-ата минута. Котдивоарецът центрира безобидно в наказателното поле на Муха, но стражът се намеси ужасно – той реши да излезе напред, топката го прехвърли и отчаяните му опити да спаси топката мина зад голлинията за 0:1 на „Гудисън парк”.

Полувремето дойде при този резултат, а публиката не предполагаше, че предстоят още доста инфарктни моменти през втората част.

В 58-ата минута резервният страж на Челси Рос Търнбул бе изгонен с червен картон, а реферът Лий Мейсън даде дузпа и за домакините за събаряне на Луис Саха, който се опита да мине покрай вратаря, но бе задържан. Гостите спореха, че Давид Луис е покривал Саха и нарушението не е било за директен червен картон, но Мейсъм показа трети червен картон за играч на Челси в последните 2 мача.

И „карамелите” обаче не можаха да вкарат от дузпата, като Петър Чех влезе на мястото на Ромелу Лукаку, застана на вратата и веднага направи страхотно спасяване на удара на Лейтън Бейнс в центъра на вратата.

След червения картон Евертън натисна. Най-активен бе холандецът Ройстън Дренте, който на два пъти можеше да изравни, но нямаше късмет при ударите си.

В 81-ата минута на терена се появи Шеймъс Коулман и именно той изработи изравнителния гол за клуба от Ливърпул. Ирландецът проби по фланга и даде чудесна топка към Луис Саха, който матира Чех за 1:1. Пак Саха имаше шанс да донесе победа на Евертън, но ударът му две минути след края на редовните 90 мина на сантиметри покрай гредата.

Така мачът влезе в продължения. Евертън търсеше гола с човек повече с атаки по двата фланга, а Челси разчиташе на контри. В 108-ата минута численото равенство на терена бе възстановено след глупав втори жълт картон на много активния Дренте. Холандецът влезе остро в краката на Райън Бертранд и също пое към съблекалните.

„Сините” се вдигнаха при това положение и заиграха по-напред Никола Анелка тресна гредата в 115-ата минута, но до дузпи не се стигна.

В 116-ата минута, 4 преди да изтече продължението, Флоран Малуда запрати снаряд към вратата на Муха, словенецът не можа да лови и Даниел Стърдидж отблизо довкара за 1:2, като по този начин класира Челси за следващата фаза след драмата на „Гудисън парк”.
Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите