3. Челси на 9 стъпки от титлата след 4:0 срещу Тотнъм (ВИДЕО)

Челси на 9 стъпки от титлата след 4:0 срещу Тотнъм (ВИДЕО)

Защитата на "шпорите" рухна след почивката, а Челси дръпна със 7 точки пред Ливърпул и Арсенал

Челси използва много слабата игра в защита на Тотнъм и разгроми „шпорите” с 4:0 в лондонското дерби на „Стамфорд Бридж” от 29-ия кръг на Висшата лига. Това беше 14-ти пореден мач без загуба за отбора на Жозе Моуриньо в Пемиършип и изравнена най-голяма победа срещу градския съперник.

След нулева първа част, в която Тотнъм показа добра защита, след почивката фрапантни грешки доведоха до гол на Ето’о, втори на Ааар от дузпа с червен картон за Кабул и два късни бързи гола на резервата Демба Ба.

Успехът е много важен за Челси в похода към титлата. „Сините” вече имат аванс от 7 точки пред Ливърпул и Арсенал (66 срещу 59) и 9 пред Манчестър Сити, който е с 3 мача по-малко.

Торес се контузи на загрявката и Ето’о го замени в титулярния състав.

В самото начало Челси на два пъти изненада съперника, но страничният съдия спря с несъществуваща засада Ето’о, който беше изведен с чудесен пас сам срещу Уго Лорис.

В 5-ата минута Еден Азар заобиколи Лорис, но загуби баланс и стреля неточно към празната врата.

Тотнъм постепенно намери вярната рецепта в защита и добре блокираше атаките на „сините”. Бенталеб изпусна добро положение и с глава стреля в аут. Сандро шутира силно и накара Чех да спасява.

Втората част потръгна по същия начин, но целият мач бе променен в 56-ата минута. Ян Вертонген опита пас назад, но сбърка фатално и подари на Ето’о, който хладнокръвно простреля Лорис за 1:0.

Само 3 минути по-късно Еден Азар центрира ниско за Ето’о, който игра с топката и бе повален в наказателното поле от Юнес Кабул. Дузпа наистина имаше, но съдията Майкъл Оливър даде и пресилен директен червен картон на Кабул, а Азар вкара спокойно по земя в средата на вратата и предреши двубоя – 2:0.

Демба Ба замени Ето’о четвърт час преди края и вкара два бързи гола. В 88-ата минута Оскар центрира, Сандро се подхлъзна и Ба през краката на Лорис направи 3:0.

Още една кошмарна грешка се превърна в гол в следващата минута. Лорис изчисти силно напред, Ба беше пред него в засасда, но Уокър върна глупаво назад с глава, Ба се пребори с вратаря и на празна врата направи 4:0.

Челси е лидер с 66 точки, а Тотнъм остава пети с 53.