3. Челси надви коравия Клуж с 2:1 и последва Рома на осминафиналите

Челси надви коравия Клуж с 2:1 и последва Рома на осминафиналите

Румънският шампион изпълни заканата си да създаде много проблеми на Челси, но в крайна сметка трябваше да преклони глава пред по-класния противник.

Челси победи много трудно Клуж с 2:1 и се класира за осминафиналите на Шампионската лига като втори в група "А".

Мачът предизвика сериозен интерес като на трибуните бяха куп известни личности, сред които Рой Ходжсън и асистентът на Фабио Капело в националния отбор на Англия - Франко Балдини.

Срещата бе много динамична, а двата тима създадоха невероятно красиви положения. Домакините започнаха с очакван натиск и изпуснаха няколко изгодни положения.

Първо Алекс не успя да вкара отблизо с глава, а след него пропуск направи и Джо Коул. Румънците пък отговориха с красива атака на Кулио, който развинти няколко защитници на Челси по дясното крило и центрира към Панин, чийто удар бе избит пред голлинията от Тери.

Течеше 40-ата минута, когато Деко центрира от фаул, а топката премина над няколко защитници  на Клуж, за да стигне до Саломон Калу, който я насочи в мрежата на гостите - 1:0.

Челси продължи да бъде по-градивният отбор и Анелка изпусна да удвои резултата останал сам пред вратата на противника, но стреля в падналия на земята вратар Нуно Кларо.

Гостите дочакаха своя звезден миг в 55-ата минута. Тогава Панин центрира към Йосуф Коне, който с невероятен удар с глава заби топката в десния горен ъгъл на Чех - 1:1.

Това стресна лондончани, а и настанвикът им Фил Сколари, който се реши да пусне в игра Дидие Дрогба. Националът на Кот Д\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'Ивоар веднага започна да тормози защитата на Клуж, а последствие се оказа и разликата между двата тима в студената вечер в Западен Лондон.

В 71-ата минута гостите се бяха втурнали в атака, което ги свари неподготвена. Челси поде контраатака чрез

Калу, който подаде мигновен пас към Джо Коул, а топката с еедно докосване бе пратена към Дрогба. Скандалният голмайстор на "сините" не се чуди много, спря я и мигновено я прати покрай слисания Нуно Кларо - 2:1 и феновете на "Стамфорд Бридж" вече можеха широко да се усмихнат.

Любимците им за поредна година ще спорят във фазата на елиминациите, а Клуж въпреки загубатаи отпадането остави много приятни впечатления с играта си в турнира.

1 Рома 6 4 0 2 12 - 6 12
2 Челси 6 3 2 1 9 - 5 11
3 Бордо 6 2 1 3 5 - 11 7
4 Клуж 6 1 1 4 5 - 9 4