3. Челси не срещна проблеми срещу Уотфорд и се класира за 4-ия кръг във ФА Къп

Челси не срещна проблеми срещу Уотфорд и се класира за 4-ия кръг във ФА Къп

Даниел Стъридж вкара два гола за убедителната победа с 5:0

Челси се класира за 4-ия кръг на ФА Къп, след като днес разгроми тима на Уотфорд с 5:0. Воденият от мениджъра Карло Анчелоти тим бе пълен господар на стадион „Стамфорд Бридж” и дори за момент не позволи на гостите да си помислят, че ще успеят да стигнат поне до преиграване. С два гола за Челси се отличи младият Даниел Стъридж, а останалите попадения бяха дело на Малуда, Лампард и автогол на Еустейк.

Отборът на Челси започна мача със силен домакински натиск и логично резултатът бе открит още в 5-ата минута. След центриране от корнер, Алекс продължи топката към далечната греда, където бе Даниел Стъридж, който с прецизен изстрел не остави шансове на противниковия вратар. След попадението домакините продължиха да притискат своя съперник, а тимът на Уотфорд не успяваше да намери верен път към вратата на „сините”.

В 11-ата минута Жирков с хубав прецизен пас намери Стъридж, но този път ударът на нападателя мина покрай вратата. Само четири минути по-късно обаче интригата свърши, след като воденият от Карло Анчелоти отбор удвои резултата. Малуда намери Джо Коул по крилото, който влезе в наказателното поле и центрира прострелно, а Джон Еустейк в опита си да изчисти топката я прати в собствената си врата – 2:0. Последваха нови опасни изстрели на Коул, Лампард и Жирков, които като по чудо не се озоваха във врата на Уотфорд.

В 22-ата минута минута Жирков стреля от далечно разстояния, топката рикошира в крак на бранител на гостите и се озова в краката на Малуда, който със силен шут направи преднината на своя тим класическа. До края на полувремето играчите на Уотфорд така и не успяха да се съвземат от тежкия удар.

В 52-ата минута Лансбъри от Уотфорд стреля силно към вратата на Челси, но Иларио внимаваше и с върха на пръстите си успя да избие в корнер. Гостите започнаха повече да задържат топката и направиха всичко възможно, за да се върнат в мача. Надеждите им обаче бяха попарени в 64-ата минута, когато Франк Лампдард пробяга 30 метра с топката и с прецизен изстрел направи резултата 4:0.

Четири минути по-късно Стъридж направи разгрома над Уотфорд пълен, след като отбеляза втория си гол в мача. Той получи хубав пас от Жирков и с изстрел с левия крак не остави шансове на вратаря Лоч. До края на мача и двата отбора не сътвориха нищо запомнящо се и в крайна сметка Челси победи Уотфорд с 5:0.

Челси - Уотфорд 5:0
1:0 Стъридж (5')
2:0 Еустейк - автогол (15')
3:0 Малуда (22')
4:0 Лампард (64')
5:0 Стъридж (68')

Челси: Иларио, Иванович, Алекс, Тери, А. Коул (74' Кукута), Лампард, Белети (65' Матич), Жирков, Джо Коул, Малуда, Стъридж (70' Борини)

Уотфорд: Лоч, Ходсън, Марлапа, Демерит, Дойли, Еустейк, Коуи (80' Хърли), Лансбъри, Севеерин (46' Дженкинс), Клевърли, Грехъм (80' Хендерсон)

Жълти картони: Белети, Джо Коул (Челси); Еустейк, Лансбъри, Клевърли (Уотфорд)