3. Челси обърна Фулъм пред погледа на Моуриньо – 2:1

Челси обърна Фулъм пред погледа на Моуриньо – 2:1

Анчелоти и компания се върнаха на победния път

Лидерът Челси постигна изключително трудна победа с 2:1 при домакинството си на Фулъм в поредното лондонско дерби от 20-ия кръг на английската Висша лига. „Сините” губеха в резултата след първата част и бяха близо до това да изгубят мач, но момчетата на Анчелоти сътвориха впечатляващ обрат само за 3 минути, не и без помощта на Смолинг, който си отбеляза автогол. Цялата среща от трибуните на „Стамфорд Бридж” изгледа бившият мениджър на Челси и настоящ наставник на Интер Жозе Моуриньо, който събира информация преди осминафиналния сблъсък в Шампионската лига между „нерадзурите” и „сините” от Лондон.

Гостите от Фулъм шокираха „Стамфорд Бридж”, след като успяха да поведат в резултата още в 4-ата минута. Пол Кончески центрира от ляво, Джон Тери не успя да изчисти топката, последва разбъркване пред полето на Петър Чех, където Золтан Гера се оказа най-съобразителен и от 7-8 метра вкара коженото кълбо в опразнената врата.

Челси моментално опита отговор - Дидие Дрогба пробва късмета си с хубав удар от далеч, но топката попадна право в ръцете на Марк Шварцер. Малко по-късно стражът на гостите спаси слаб удар на Джо Коул, който пък бе най-активен в редиците на домакините.

С течение на времето натискът на Челси се засили, но защитата на Фулъм се справи отлично с атаките на домакините. Дрогба, Лампард и Балак опитаха удари от средно разстояние, които бяха блокирани от бранителите на Фулъм, а при една от редките си контраатаки гостите стигнаха до нов точен удар на Золтан Гера, който обаче бе спасен без проблеми от Петър Чех.

В самото начало на втората част Фулъм можеше да поведе с 2:0, след като Рикардо Карвальо сгреши и подари топката на Боби Замора, който стреля моментално, но Петър Чех спаси. С течение на времето Челси отново взе инициативата и създаде няколко опасни положения, но удари на Лампард и Оби Микел преминаха встрани от целта. В 59-ата минута пък Дрогба получи топката от Джо Коул, завъртя се и с левия крак отправи много хубав удар, но Марк Шварцер спаси.

Така се стигна до 75-ата минута, когато натискът на домакините в крайна сметка даде резултат. Иванович намери Дрогба на далечната греда с балонно центриране, а африканецът стреля с глава и от няколко метра изравни резултата с 14-ия си гол за сезона – 1:1. Не бяха изминали и 3 минути, когато Челси вече излезе напред. Калу проби отдясно, пусна остра топка към Стъридж, младият нападател стреля веднага, а Марк Шварцер изби топката право в тялото на Смолинг, който опита да изчисти на далеч, но вместо това, прати топката в собствената си мрежа.

Веднага след автогола Етуху можеше да изравни с удар с глава, но не успя да уцели вратата, а малко по-късно опасен удар от далеч на Дрогба профуча покрай вратата на Шварцер. В самия край на срещата пък мощен удар на Калу от границата на наказателното поле намери напречната греда на вратата, пазена от Шварцер, като това бе и последният по-интересен момент в мача.

Така с тази победа Челси събра 45 точки в актива си и остана на върха с преднина от 5 точки пред втория Манчестър Юнайтед, който е и с мач по-малко. Фулъм пък остана 9-и с актив от 27 точки.

Челси – Фулъм 2:1