3. Челси проби бирмингамския бетон с куршум на Иванович (+ВИДЕО)

Челси проби бирмингамския бетон с куршум на Иванович (+ВИДЕО)

Тонев дебютира за бирмингамци

Челси се справи с Астън Вила и постигна трудна победа с 2:1 на „Стамфорд Бридж” в сряда вечер, за да запази своята инерция в началото на сезона във Висшата лига.

Българинът Александър Тонев дебютира за гостите, след като се появи в игра като резерва в 82-ата минута на мястото на Ел Ахмади.

Миналия мач срещу бирмингамци на същия стадион завърши с внушителната победа 8:0. Това бе преди осем месеца.

В сряда вечер Моуриньо направи две промени в своя състав спрямо отбора, който победи Хъл. Демба Ба и Хуан Мата замениха Кевин Де Брюн и Фернандо Торес, докато Киърън Кларк замести контузения Натан Бейкър в центъра на защитата на Вила.

Челси започна мача с търпеливо владеене на топката, докато Вила стоеше прибран отзад.

„Сините” откриха своята сметка след автогол. В 6-ата минута Брад Гузан изби удар на Еден Азар отляво, но топката рикошира в тялото на защитника на гостите Антионио Луна и влезе в мрежата.

И след гола лондончани продължиха да владеят положението на терена, докато Вила беше още в своята половина.

След 20 минути игра гостите създадоха първата си възможност. След бързо изпълнен вободен удар Антонио Луна намери Андреас Вайман на далечната греда, но австриецът не успя да нанесе качествен удар с глава.

Малко преди почивката бирмингамци трябваше да извършват принудителна смяна, след като Киърън Кларк получи тежък удар от Демба Ба и шурна кръв. На неговото място влезе лятното попълнение от Дания Жорес Окоре, който дебютира.

Астън Вила беше възнаграден за своите усилия и в 45-ата минута изравни резултата. Габриел Абгонлахор проби отляво, минавайки през Бранислав Иванович. Последва подаване, оползотворено майсторски от Кристиан Бентеке, който направи едно докосване преди да прати топката между Петър Чех и лявата греда. Това бе 17-ото попадение на Бентеке във Висшата лига през 2013 г.

През втората част Челси продължи да доминира в притежанието на топката, докато Вила се защитаваше.

Абгонлахор едва не изведе гостите напред в резултата с изтичането на час игра. След това Вайман шутира от воле, но Петър Чех спаси.

Единоборствата зачестиха, напрежението се повиши.

В 73-ата минута стадионът избухна. Иванович засече дълбоко центриране и с удар с глава като куршум изведе Челси напред – 2:1.

Вила създаде един златен шанс за второ изравняване, но когато Бентеке изведе Вайман, Чех се притича и изби с краката си.

В добавеното време Джон Тери като чели игра с ръка в наказателното поле, но реферът Кевин Френд не наду свирката и хората на Моуриньо се отърваха.

Така Челси постигна втора победа след успеха с 2:0 над Хъл в първия кръг. Вила пък допуска първа загуба след победата с 3:1 над Арсенал през уикенда.