3. Челси с трета поредна победа след трудно 1:0 над Норич (ВИДЕО)

Челси с трета поредна победа след трудно 1:0 над Норич (ВИДЕО)

Хуан Мата герой за "сините" на "Керъл Роуд"

Отборът Челси постигна трета поредна победа в първенството, след като днес се наложи трудно с 1:0 над тима на Норич. Срещата се игра на стадион "Керъл Роуд" и бе от програмата на 19-ия кръг на английската Висша лига.

Единственото попадение в мача бе дело на Хуан Мата в 38-ата минута.

Двубоят започна с по-активна игра на "канарчетата" и пропуски на Тетей и Мартин. "Сините" обаче бързо овладяха инициативата и отговориха с неточни изстрели на Луис, Аспиликуета, Мата и Моузес.

Така се стсигна до 38-ата минута, когато столичани все пак излязоха напред в резултата. Тогава Оскар намери Мата пред наказателното поле, а испанецът с хубав удар с левия крак направи безпомощен Бън за 1:0.

След гола темпото падна и до края на полувремето се запомни единствено неточен удар на Джонсън от Норич.

Втората част стартира с натиск на "сините", които излязоха на терена, търсейки втори гол, който да им донесе известно спокойствие.

Мата, Торес и Давид Луис обаче обстрелваха вратата на домакините неточно, а в 61-ата минута Петър Чех трябваше да се намесва след изстрел на Пилкингтън.

До края на мача възпитаниците на Рафаел Бенитес пропуснаха още няколко чисти положения пред вратата на Марк Бън и можеха да стигнат до още по-изразителен успех. Нови голове на "Керъл Роуд" обаче нямаше и така Челси спечели визитата си на Норич с 1:0.

След успеха лондончани скъсиха разликата до 2-ия Манчестър Сити на 4 точки, като вече имат актив от 35. "Канарчетата" пък са 11-и с 25 пункта.

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори