3. Челси съсипа палача на Левски и Литекс в Словакия – 4:1 (видео)

Челси съсипа палача на Левски и Литекс в Словакия – 4:1 (видео)

Спартак (Москва) пък ужили Марсилия на "Велодром" с 1:0

Английският шампион Челси започна с внушителна победа тазгодишното си участие в Шампионската лига, след като разби с категоричното 4:1 кошмара на родните Левски и Литекс Жилина. Срещата се игра на стадион „МСК” в Словакия и бе от програмата на група „F” на турнира. Точни за гостите бяха Есиен, Анелка на два пъти и Даниел Стъридж, а почетното попадение за домакините бе дело на Оравец.

Двубоят започна със страхотен натиск на „сините”, които стигнаха до гол още в 13-ата минута, когато точен бе Есиен, който завърши бърза атака с по едно докосване на своя тим – 1:0. Веднага след попадението домакините можеха да изравнят статуквото, но Чех се намеси авторитетно след един пряк свободен удар.

Така се стигна до 24-ата минута, когато Микел подаде по страхотен начин за Анелка, който надбяга защитата на домакините и с диагонален изстрел покачи на 2:0. В 27-ата минута Стъридж шутира силно към Дубравка, но стражът на Жилина изби в корнер. След неговото изпълнение Тери засече с глава, кълбото се отби в напречната греда, но при добавката на Анелка нищо не можеше да помогне на словаците – 3:0 за Челси.

До края на полувремето Малуда направи един пропуск за гостите, докато Жилина се отчете с две добри ситуации пред Чех. Нов гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 3:0 за Челси.

Втората част също започна устремно за лондончани и още в 48-ата минута Стъридж покачи на 4:0, след като бе изведен очи в очи с Дубравка от Бенаюн. Веднага след този гол словаците опитаха да отговорят на предизвикателството и съумяха да стигнат до гол в 55-ата минута, когато Чех опита да пресече една топка, която се удари в главата на Иванович, след което Оравец притича и успя да я прокара зад голлинията на англичаните – 1:4.

До края на двубоя гостите се прибраха в своята половина и намалиха оборотите, докато тимът на Жилина опитваше да стигне до още някое попадение, но пропуски за словаците направиха Полячек и Пячек.

Така, след този успех, Челси излезе еднолично на върха в класирането на група „F” с актив от 3 точки. Толкова има и руският Спартак (Москва), който шокира Марсилия на „Велодром” с 1:0.

Жилина – Челси 1:4

0:1 Есиен 13
0:2 Анелка 24’
0:3 Анелка 28’
0:4 Стъридж 48’
1:4 Оравец 55’

Жилина: Дубравка, Печалка, Гулдан (Ангелович 79’), Мраз, Рилке (Полячек 57’), Йеж, Оравец, Пиачек, Сесей (Майтан 61’), Бело, Владавич

Челси: Чех, Иванович, Есиен, Бенаюн (Макърхън 79’), Микел, Малуда (ван Аанхолт 88’) , Жирков, Стъридж (Какута 61’), Тери, Алекс, Анелка

Жълти картони: няма

Стадион: „МСК”, Жилина

Рефер: Бьорн Куйперс (Холандия)

В другия мач от групата позабравеният руски колос Спартак (Москва) напомни за себе си, след като започна участието си в Шампионската лига с авторитетна победа с 1:0 над френския шампион Марсилия и то на неговия „Стад Велодром”. Единственото попадение в срещата пък бе автогол на Аспилисуета в 81-ата минута.