3. Челси се издъни в Белгия (видео)

Челси се издъни в Белгия (видео)

Генк спря повече от изненадващо "сините", които направиха купища пропуски

Генк спря повече от изненадващо Челси на белгийска земя и измъкна 1:1 от далеч по-класния си съперник.

Така "сините" продължават да водят в класирането на своята група Е, но вече са пряко преследвани от отборите на Байер Леверкузен и Валенсия.

В целия мач тази вечер играчите на Андре Вияш-Боаш надиграха напълно съперника си, но купищата пропуски и дори дузпа и сякаш липсата на мотивация от страна на играчите след загубата от Арсенал с 3:5 попречиха на лондонския тим да вземе победата.

Челси подходи с мисълта за лесна победа и с лека ръка пропусна изключително много положения.

Вияш-Боаш стартира с пет промени с титулярния състав като на пейката останаха Джон Тери и Франк Лампард. Преди две седмици лондончани спечелиха с 5:0.

Jelle Vossen (9) of KRC Genk scores past goalkeeper Petr Cech of Chelsea during their Champions League Group E soccer match at the Cristal Arena in Genk November 1, 2011.След като „сините“ натикаха своя съперник в собствената му половина от самото начало, в 25-ата минута падна и първият гол. Рамирес подаде на Торес наляво, а испанецът пак намери бразилския халф, който изведен сам срещу вратаря встрани от вратаря с прецизен удар отбеляза.

Последва пропуск на Мейрелеш отблизо, а в след това гостите получиха и правото да изпълнят дузпа. Зад топката изненадващо застана Давид Луиз, който не изпълни най-лошата дузпа на света, но вратарят се метна вдясно и блокира удара му.

През втората част пропуските продължаха, като Франк Лампард направи невъзможното от един метър.

GENK, BELGIUM - NOVEMBER 01: Fernando Torres of Chelsea gestures during the UEFA Champions League Group E match between KRC Genk and Chelsea at the KRC Genk Arena on November 1, 2011 in Genk, Belgium.

Генк обаче използва шанса си и в 61-ата минута, когато Самус центрира отляво по земя и намери Восен, който от точката на дузпата не сгреши.

До края на срещата Челси имаше още няколко възможности за гол, но те отново бяха пропуснати.

Генк – Челси – 1:1 (0:1, 1:0)
0:1 – Рамирес (26)
1:1 – Воссен (61)

ГЕНК: Кетелеш, Хайленд, Надсон, Нгонга, Ванден Боре, Камю, Тежер, Нванганга (Лимбомбе, 82), Де Брюйне, Буфел (Ндабашинзе, 69), Восен (Барда, 87);

ЧЕЛСИ: Чех, Босингва, Иванович, Давид Луиз, Коул, Рамирес (Лампард, 66), Ромеу (Мата, 77), Мейрелеш, Малуда, Анелка (Стъридж, 66), Торес;

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите