3. Челси се изложи срещу Уест Хем у дома (+ВИДЕО)

Челси се изложи срещу Уест Хем у дома (+ВИДЕО)

“Сините” от Лондон спряха победната си серия след 0:0

Челси се изложи у дома срещу Уест Хем в двубой от 24-ия кръг на Висшата лига. Тимът на Жози Моуриньо спря победната си серия от 7 мача във всички турнири след 0:0 и много пропуски. Така, “сините” от Лондон пропуснаха шанса си да излязат на второто място в класирането.

След тази среща, Челси остава на трето място с 50 точки и е на 3 пункта от новия лидер Манчестър Сити, както и на 2 точки от втория Арсенал. Отборът на Сам Алърдайс пък остава в опасната зона на 19-ото място с 19 точки.

Шестата минута на двубоя ще се запомни със ситуацията, при която главният съдия Нийл Суарбрик можеше и да отсъди дузпа за гостите, но до наказателен удар така и не се стигна. Малко след това Оскар отправи техничен удар, но топката отскочи от страничната гледа. Последваха пропуски на Томинс и Нолън от гостите и Вилиян и Ето’о за домакините.

В 43-ата минута Челси създаде най-чистото си положение от началото на мача, след като Тери засече с глава центриране, но испанският страж на „чуковете” Адриан спаси със страхотен рефлекс.

След почивката „сините” натиснаха, а пропуски направиха Рамирес, Оскар и Еден Азар. Рамирес пропусна чисто положение в 60-ата минута, след като от близка дистанция не успя да засече добре много хубаво центриране на Аспиликуета и прати топката в аут.

В самия край на двубояУест Хем трябваше да доиграят с човек по-малко заради контузия на О’Брайън, а “чуковете” нямаха право на повече смени.

Интер по петите на германски национал

Йонатан Та може да премине в Интер

Халф иска да напусне Ювентус

Артур Мело не попада в плановете на Ювентус

Майкъл О'Нийл гледа отвъд резултатите, но се надява на победа срещу България

Хората гледат само резултатите, но селекционерът на Северна Ирландия вижда доста други позитиви