3. Челси тръгна с трудна победа срещу Порто под проливния дъжд в Лондон

Челси тръгна с трудна победа срещу Порто под проливния дъжд в Лондон

Челси тръгна с победа в Шампионската лига. Миналогодишният полуфиналист в състезанието спечели трудно с 1:0 срещу Порто в проливния дъжд на „Стамфорд Бридж”.

Единственото попадение за тима на Карло Анчелоти бе дело на Анелка в 48-ата минута.

Двубоят бе доста интересен, а Порто се опита да се противопостави успешно на своя съперник с открита игра.

Челси имаше шанс да отбележи в самото начало. Още в 5-ата минута Балак центрира отдясно, а Франк Лампард бе оставен непокрит сам в наказателното поле. Ударът му с глава обаче бе отразен с вещина от Елтон.

В 21-ата минута Челси отново бе много близо до гола. Играта почти заприлича на пинбол, след като след удари на Анелка и Калу, топката рикошира в краката на много защитници, преди най-накрая да бъде изчистена,

Малко по-късно пък Мейрелес имаше шанс да отбележи с глава за Порто, но Чех спаси.

Така, подгизнали, играчите на двата отбора се прибраха на почивка.

Втората част започна с ранен гол за домакините. Анелка бе изведен добре, нахлу в наказателното поле и стреля, но Елтон спаси. Веднага след това обаче французинът стигна отново до топката и технично прехвърли вратаря на португалците.

Малко по-късно Калу можеше да направи 2:0, но ударът му с глава бе отразен по страхотен начин от стража на гостите.

След попадението Порто се опита да изравни, но така и не можа да вкара. Една от най-добрите възможности за гол бе в 81-ата минута, когато Фалкао центрира отляво, топката стигна до Варела, който стреля от няколко метра, но Петер Чех с блестяща намеса спаси.

До края на мача Варела още веднъж имаше възможност за гол, но защитата на Челси се справи.

В края на мача пък Фернандо от гостите бе изгонен за втори жълт картон.

Челси – Порто 1:0
1:0 Анелка 48’

Челси: 1. Чех, 2. Иванович, 3. Ашли Коул, 5. Есиен, 6. Карвальо, 8. Лампард, 13. Балак, 15. Малуда, 21. Калу (Белети 77’), 26. Тери, 39. Анелка;

Порто: 1. Елтон, 2. Алвеш, 3. Мейрелес, 6. Гуарин, 10. Родригес (Варела 64’), 11. Гонсалес (Фалкао 54’), 12. Хълк, 13. Фусил, 14. Роландо, 15. Перейра, 25. Фернандо;

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1