3. Челси запази върха с драматичен успех над Евертън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси запази върха с драматичен успех над Евертън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол в добавеното време донесе успех номер 150 на Жозе Моуриньо начело на лондончани

Челси постигна изключително драматична победа и след гол в 93-ата минута на своя капитан Джон Тери надви гостуващия Евертън с 1:0 в първия мач от XXVII кръг на английската Висша лига.

Успехът бе под номер 150 за треньора Жозе Моуриньо начело на „сините” от Лондон, а с него те запазват лидерската си позиция във временното класиране за още минимум седмица.

Двубоят на „Стамфорд Бридж” бе доста равностоен, особено през първото полувреме, в което и „карамелите” имаха шансове да се разпишат, но Леон Осман и Кевин Миралас пропуснаха от добри ситуации.

Челси стигна до първото си чисто положение след индивидуален пробив на Самуел Ето'о в 37-ата минута, но Тим Хауъд се намеси решително. Американският страж на гостите бе на своя пост и през втората част, за да отрази удар на Франк Лампард отблизо.

Малко по-късно Бранислав Иванович насочи топката към левия ъгъл, но Хауърд отново показа страхотен рефлекс, а в 85-ата минута резервата на домакините Андре Шюрле пропусна отличен шанс.

Домакините обаче нанесоха своя удар в третата минута на добавеното време, когато Франк Лампард центрира от пряк-свободен удар в наказателното поле, а Джон Тери протегна крак и заблуди Тим Хауърд, след което топката се отклони в ръката на вратаря и влезе в мрежата му.

В крайна сметка попадението бе записано на сметката на Лампард, а с него лондончани останаха на върха, събирайки актив от 60 точки. Евертън остана с 45 в своя актив на шестата позиция във временното класиране.