3. Челси защити трофея си от юношеската Шампионска лига (ВИДЕО)

Челси защити трофея си от юношеската Шампионска лига (ВИДЕО)

Лондончани биха ПСЖ с 2:1 в Нион

Челси защити титлата си в юношеската Шампионска лига, след като се наложи с 2:1 над ПСЖ във финалната среща, която по традиция се провежда на стадион "Коловрай" в швейцарския град Нион.

Защитникът на сините от Лондон Фикайо Томори откри резултата след само десет минути игра. 18-годишният бранител вкара дебютното си попадение в надпреварата, с което англичаните поведоха.

Само две минути по-късно парижани получиха златен шанс да изравнят, а Томори можеше да се превърне от герой в грешник. Именно той направи дузпа, която французите обаче не успяха да реализират. Вратарят Брадли Колинс отрази удара от бялата точка на Жан-Кевин Аугустин и така задържа преднината на тима си.

ПСЖ все пак успя да изравни, след като Яку Мейте отбеляза след индивидуален пробив отдясно, завършил с мощен шут и гол. Радостта на френския тим обаче не трая дълго и само три минути по-късно Челси отново поведе, този път след попадение на Кейси Палмър, който се измъкна от опеката на защитата и прати технично топката в мрежата.

Френският тим се хвърли напред в оставащите близо 30 минути, но Колинс затвърди отличното си представяне и на няколко пъти се намеси великолепно, за да може Челси отново вдигне трофея.