3. ЧФР Клуж покори "Олд Трафорд", но се сбогува с Шампионската лига (+ВИДЕО)

ЧФР Клуж покори "Олд Трафорд", но се сбогува с Шампионската лига (+ВИДЕО)

Галатасарай надделя с 2:1 като гост на Спортинг Брага в другия мач от групата и по този начин си осигури второто място в крайното подреждане

Румънският шампион ЧФР Клуж сътвори истинско чудо, надделявайки с минималното 1:0 над Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд” в мач от група „Н” на Шампионската лига. Дори този подвиг обаче се оказа недостатъчен, за да може румънският тим да се класира за осминафиналите на надпреварата, тъй като в другия мач от групата Галатасарай се наложи над Спортинг Брага с 2:1. Преди изиграването на последните мачове от групата, Галатасарай и ЧФР Клуж имаха по 7 точки, а след днешните си победи са с по 10, но турският тим финишира на 2-ото място заради по-добрите си показатели в мачовете с румънския отбор.

Манчестър Юнайтед, за който днешният мач на „Олд Трафорд” бе без значение, финишира като лидер в групата с актив от 12 точки. Спортинг Брага пък остава на последното 4-то място с 3 пункта.

Първата по-интересна ситуация в срещата на „Олд Трафорд” бе в 6-ата минута, когато Дани Уелбек засече топката с глава след центриране на Райън Гигс, но кълбото не попадна в очертанията на вратата и излезе в аут. Юнайтед продължи да е по-активният тим и в следващите минути и пред Уейн Рууни се откри възможност да стреля от границата на наказателното поле, но ударът на английският нападател бе доста неточен. Ник Пауъл също се отчете с пропуск за домакините, а добри ситуации за гостите не успяха да реализират Муду Сугу и Луис Алберто.

Малко след средата на първата част Ник Пауъл и Том Клевърли също можеха да се разпишат, но се отчетоха с пропуски, а в 28-ата минута Камора центрира опасно в наказателното поле на Давид Де Хеа, но бранител на Юнайтед с добра намеса изчисти в корнер. В 36-ата минута ЧФР Клуж получи добра възможност да открие резултата, след като Камора засече с глава от няколко метра след центриране от корнер, но Давид Де Хеа внимаваше и улови. Юнайтед пък можеше да отбележи попадение 2 минути по-късно, когато Хавиер Ернандес бе изведен сам срещу Марио Фелгейраш, но вратарят на румънския тим с предвидливо излизане изпревари мексиканския нападател.

В следващите няколко минути се стигна до няколко много чисти възможности за „червените дяволи”. Първо, много близко до гол за домакините бе Дани Уелбек, който засече с глава от близко разстояние, а стражът на гостите с впечатляваща намеса изби от голлинията. Секунди по-късно Уейн Рууни можеше да вкара гол, след като отправи великолепен прехвърлящ удар, но вратарят на ЧФР Клуж отново със сетни усилия изби. Последва и много чисто положение, открило се пред Крис Смолинг, но след удара на защитника с глава, кълбото премина на сантиметри от левия страничен стълб. В продължението на първото полувреме Руи Педро стреля с левия крак от границата на наказателното поле, но не уцели вратата и кълбото излезе в аут.

Малко след началото на второто полувреме, Александър Бютнер отправи удар, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. В 49-ата минута Уейн Рууни изпълни пряк свободен удар от около 20 метра, но топката срещна стената.

Резултатът бе открит в 56-ата минута. Гостите от ЧФР Клуж успяха да поведат, реализирайки страхотен гол. Рафаел Бастос подаде към Луис Алберто, който отправи блестящ изстрел от доста далечно разстояние, а топката влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

Юнайтед се опита да отвърне на удара, но така и не успяваше да създаде нещо по-интересно пред вратата на гостуващия тим. В 67-ата минута Райън Гигс засече с левия крак центриране в наказателното поле на ЧФР Клуж, но ударът бе блокиран от играч на противника. „Червените дяволи” продължиха да са по-активни и в следващите минути и събитията на терена се развиваха предимно в половината на гостите. В 82-ата минута Уейн Рууни стреля силно отдалеч, но топката попадна право в ръцете на вратаря на гостите. До края на мача не се стигна до нови голове и така последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:0 в полза на ЧФР Клуж.

В другия двубой от групата Галатасарай спечели с 2:1 като гост на Спортинг Брага, а по този начин си осигури и мястото на 1/8-финалите на Шампионската лига.

Резултатът на „Мунисипал де Брага” бе открит в 32-ата минута, когато Мосоро успя да изведе домакините с гол напред. При аванс от едно попадение в полза на Спортинг Брага дойде и краят на първото полувреме.

Галатасарай обаче успя да изравни в 58-ата минута след гол на Бурак Йълмаз, а в 78-ата осъществи пълен обрат, след като Айдън Йълмаз отбеляза гол за 2:1.

До края на срещата не паднаха нови попадение и така Галатасарай спечели с 2:1, като по този начин турският тим си осигури 2-ото място в групата и ще играе на 1/8-финалите на Шампионската лига.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона