3. Чили би Англия насред „Уембли” с два гола на Алексис Санчес (ВИДЕО)

Чили би Англия насред „Уембли” с два гола на Алексис Санчес (ВИДЕО)

Двата тима стартираха подготовката си за Мондиала

Представителният тим на Англия започна с поражение своята подготовка за предстоящото това лято световно първенство в Бразилия. Хората на Рой Ходжсън загубиха у дома от Чили с 0:2, а след срещата бяха освирквани от собствените си фенове.

Иначе още във втората минута Фил Джоунс бе близо до откриването на резултата след удар с глава, но стражът на южноамериканците Клаудио Браво показа класа и спаси.

Колегата му Фрейзър Фостър, който записа дебют на вратата на Англия, бе безпомощен в седмата минута, когато крилото на Барселона Алексис Санчес се разписа след изстрел с глава.

След това Англия се опита да отговори, но не успя да го стори нито до почивката, нито след нея, макар че дебют за националния тим записаха футболистите на Саутхемптън Адам Лалана и Джей Родригес.

След паузата бяха извършени общо 11 промени в двата състава, а това логично доведе до спад в качеството на игра, което и без това не бе особено високо.

Гостите обаче изиграха отлично тактически срещата и дочакаха своя шанс в даденото от рефера 4-минутно продължение, когато грешка на Гари Кейхил позволи на Алексис Санчес да завърши технично контраатаката на Чили и така да оформи крайното 2:0 в полза на Чили.

Така гостите победиха за втори пореден път „трите лъва” с 2:0 насред „Уембли”, където идната седмица гостува тимът на Германия.