3. Дън и Колинс съсипаха Челси на "Вила Парк" - 2:1

Дън и Колинс съсипаха Челси на "Вила Парк" - 2:1

Лидерът в английската Висша лига Челси допусна втора загуба от началото на сезона. Възпитаниците на Карло Анчелоти загубиха при визитата си на Астън Вила с 1:2, въпреки че успяха да поведат в резултата.

Отново на изключително високо ниво и отново цял мач в игра за домакините от Бирмингам бе капитанът на тима Стилиян Петров.

Дрогба даде аванс на Челси в 15-ата, а след два гола на централните защитници Ричард Дън и Джеймс Колинс, Вила обърна и спечели мача. Любопитно е, че двамата бяха закупени от Мартин О’Нийл в последните минути на летния трансферен прозорец, съответно от Манчестър Сити и Уест Хем.

Така Челси остава на върха с 22 точки от 9 изиграни мача, а Астън Вила са 7-и с 14 от 8 мача.

Двата тима започнаха активно двубоя, като атаките следваха една към друга към двете врати. В 15-ата минута от наглед безобидна ситуация гостите от Лондон откриха резултата.

Националът на Кот д’Ивоар Дидие Дрогба стреля от около 30-ина метра към вратата на Вила, топката тупна пред Брад Фридел, излъга американския страж и влетя в неговата мрежа.

Домакините не се отчаяха от развитието на срещата и започнаха все по-смело да гледа към вратата на Петър Чех. Много активен в средата на терена бе Стилиян Петров, но неговите добри пасове към Гейбриъл Агбонлахор не бяха оползотворени от английския национал.

В 32-ата минута след ъглов удар резултатът бе изравнен – 1:1. Франк Лампард не успя да изчисти топката, Рикардо Карвальо изпусна Ричард Дън и централният бранител с глава простреля Чех, отбелязвайки втори гол във втори пореден мач за бирмингамци.

До края на първата част резултатът остана непроменен и двата тима се оттеглиха в съблекалните при равенство.

7 минути след подновяването на играта „Вила Парк” отново избухна. Нов корнер, нов гол за Вила. Този път Чех увисна и другият централен бранител в селекцията на Мартин О’Нийл Джеймс Колинс направи отново с глава 2:1 в полза на своя отбор.

След гола на терена имаше само един отбор – тимът на Челси. Играчите на Карло Анчелоти упражниха много силен натиск. Деко и Никола Анелка останаха очи в очи с Фридел, но биха слабо и той спаси. Флоран Малуда пък с далечен шут се опита да застраши вратата на домакините.

В игра се появи и Джо Коул, но и той не допринесе нищо за обръщане на резултата.

Вила съумя да спечели двубоя и нанесе втора загуба на Челси от началото на сезона.

Астън Вила – Челси 2:1
(0:1) Дрогба 15’
(1:1) Дън 32’
(2:1) Колинс 52’

Астън Вила: Фридел; Куеяр, Колинс, Дън, Уорнък; ПЕТРОВ, Милнър, Сидуел, А. Йънг; Карю (82’ Хески), Агбонлахор

Челси: Чех; Босингва (69’ Иванович), Карвальо, Тери, А. Коул; Есиен, Малуда (85’ Дж. Коул), Лампард, Деко; Анелка, Дрогба

Жълти картони: Милнър, Агбонлахор (АВ), А. Коул (Ч)
Стадион: „Вила Парк”, Бирмингам