3. Дания спечели последната си контрола преди Евро 2012

Дания спечели последната си контрола преди Евро 2012

„Червения динамит” надделя над Австралия с 2:0

Националният отбор на Дания се върна на победния път, пречупвайки Австралия с 2:0 в контролна среща, играна в Копенхаген.

Възпитаниците на Мортен Олсен постигнаха първия си успех през календарната година, в която отстъпиха пред Русия (0:2) и Бразилия (1:3), като по този начин вдигнаха самочувствието си за старта на Европейското първенство след седмица, когато те ще се изправят срещу Холандия.

„Червения динамит” подчини „кенгурутата” с по едно попадение през първото и второто полувреме.

Първото от тях бе дело на Даниел Агер и падна в 32-ата минута, когато бранителят на Ливърпул се разписа от дузпа.

Крайният резултат пък оформи появилият се на почивката Андреас Бйеланд, записал името си сред голмайсторите в 68-ата минута.