3. Дъжд от голове на "Парк де Пренс" и отново феноменален Неймар над всички

Дъжд от голове на "Парк де Пренс" и отново феноменален Неймар над всички

Парижани разгромиха Тулуза с 6:2 в двубой от третия кръг

Пари Сен Жермен разгроми с 6:2 гостуващия Тулуза, а отново най-добрият на терена за „принцовете” бе рекордната покупка Неймар, който вкара и два от головете. Парижани започнаха ударно, но след красив гол на Градел изоставаха в резултата след 18-ата минута. ПСЖ обаче успя да обърне резултата до края на полувремето, а след почивката домакините вкараха още 4 гола, печелейки двубоя от 3-ия кръг с 6:2.

В 11-ата минута  Неймар пробва диагонален удар, но след добра намеса на Иса Диоп топката се отби в крака му и излезе в корнер. Минута по-късно Рабио отправи неточен удар към вратата на Ареола.

Офанзивата на „принцовете” продължи и в 14-ата Алвеш комбинира с Неймар, който в близост до бялата точка стреля силно, но топката облиза напречната греда и излезе в аут.

В 18-ата Кавани получи отдясно на вратата, но вместо да нанесе удар реши да комбинира и даде лесна топка на вратаря. В ответната атака гостите шокираха ПСЖ, откривайки резултата. Амиан Аду центрира отдясно, а в наказателното поле Градел засече от воле и не остави шанс на Ареола – 1:0 за Тулуза.

ПСЖ вдигна оборотите и в 25-ата Неймар бе близо до изравнителен гол, но след пас на Алвеш нацели за втори път гредата.

Първия си гол на „Парк де Пренс” Неймар вкара в 31-ата минута. Рабио отправи отляво добър изстрел по земя, който затрудни вратаря, след което бразилецът се оказа най-съобразителен и от малка дистанция направи точна добавка за 1:1.

Четири по-късно бързо двойно между Неймар и Рабио завърши с точен изстрел на французина и обратът стана факт.

Трето попадение отбеляза Кавани в 42-ата, но то бе отменено заради маркирана засада.

В  69-ата минута парижани останаха с човек по-малко, след като Марко Верати получи пресилен втори жълт картон.

Голът продължи да се изплъзва на Кавани, който в 73-ата направи сериозен пропуск – останал сам срещу Лафонт стреля право в стража.

В следващата атака обаче домакините получиха правото да изпълнят дузпа след спорно решение на главния арбитър. Неймар падна в наказателното поле след единоборство с бранител, за което главният рефер отсъди дузпа, въпреки бурните претенции на гостите. Зад топката застана Кавани и този път уругваецът бе точен – 3:1.

В 78-ата Кристоф Жулиен върна надеждите на Тулуза. След изпълнение на корнер Жулиен нанесе силен удар с глава, топката се отклони в Тиаго Силва и влетя в мрежата за 3:2.

Последваха обаче много силни финални минути за домакините, които вкараха още три гола до края.

Хавиер Пасторе на няколко метра от дъгата на пеналта и с перфектен изстрел към горния ляв ъгъл покачи на 4:2 в 82-ата минута.

Две по-късно Неймар центрира фалцово от корнер, а Курзава със странична ножица вкара брилянтен гол.

В добавеното време Неймар оформи крайното 6:2 след феноменална техника в наказателното поле – бразилецът направи за смях отбраната на Тулуза и с точен удар по земя отбеляза втория си гол.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1