3. Дебютант поведе Белгия към първа победа в квалификациите (видео)

Дебютант поведе Белгия към първа победа в квалификациите (видео)

Марвин Огунжими вкара и двата гола за 2:0 над Казахстан

Националният отбор на Белгия постигна първата си победа в квалификациите за Европейското първенство в Полша и Украйна, след като се наложи с 2:0 над тима на Казахстан. Срещата се игра на стадион „Астана Арена” и бе от програмата на квалификационна група „А”. Домакините трябваше да доиграят мача с 10 човека, след като Кислицин получи втори жълт картон в 68-ата минута.

Иначе първото полувреме не предложи почти никакви емоции на зрителите, а на почивката селекционерът на Белгия извади детето-чудо Ромело Лукаку и пусна на негово място абсолютния дебютант Марвин Огунжими. Само 8 минути по-късно белгиецът с нигерийски корени изведе „червените дяволи” напред, а в 70-ата отново той оформи крайното 2:0.

След тази победа Белгия остава на 4-о място във временното класиране на група „А”, но вече има 3 точки, колкото и Австрия, която игра по-късно тази вечер. Домакините от Казахстан пък остават на дъното на подреждането с нулев точков актив.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал