3. Дербито между АЗ Алкмаар и Твенте завърши без победител

Дербито между АЗ Алкмаар и Твенте завърши без победител

АЗ Алкмаар и Твенте не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду им от 29-ия кръг на холандското първенство, завършвайки наравно - 2:2.

Българският национален вратар – Николай Михайлов, не игра за тима от Еншеде, а след равенството отборът на българина има 56 точки и в момента е на 3-ата позиция. АЗ Алкмаар пък е 2-ри с 58 пункта, колкото има и лидерът Аякс, който по-късно днес играе срещу Хееренвеен.

Домакините от АЗ Алкмаар откриха резултата в днешния мач още в 3-ата минута, след като Алтидор бе намерен от Мартенс и вкара за 1:0. До края на първото полувреме Твенте успя да изравни. Точен за 1:1 бе Де Йонг в 31-ата минута.

В 70-ата АЗ Алкмаар отново поведе - Алтидор отбеляза втория си гол в мача, а по този начин направи резултата 2:1. Крайното 2:2 оформи Байрами в последната 90-ата минута от редовното време.

В следващия кръг АЗ Алкмаар гостува на ПСВ Айндховен, докато Твенте приема на своя терен НАК Бреда.