3. Динамо се класира за финала след драматичен обрат срещу Волга Нижний Новгород

Динамо се класира за финала след драматичен обрат срещу Волга Нижний Новгород

Отборът на Динамо (Москва) успя да се класира за финала на турнира за Купата на Русия, след като днес се наложи с 2:1 като домакин на Волга Нижний Новгород в мач от полуфиналите. Двубоят се проведе на „Арена Химки”.

Гостите от Волга Нижний Новгород водеха с 1:0 на почивката на мача, след като Кариака бе успял да отбележи за своя тим в 19-ата минута. През второто полувреме обаче домакините от Динамо осъществиха пълен обрат. Първо, в 73-ата минута, Мисимович възстанови равенството, след като бе точен от дузпа, а в 86-ата Воронин отбеляза за 2:1, като по този начин донесе победата на московския тим.

По този начин Динамо се класира за финала, където ще се изправи срещу Рубин (Казан), който по-рано днес отстрани от полуфиналите Ростов.