3. Динамо смрази „гражданите” в Киев – 2:0 (видео)

Динамо смрази „гражданите” в Киев – 2:0 (видео)

Шева блесна с гол и отлична игра за украинците

Киевският Динамо стигна до комфортна преднина срещу многомилионната селекция на Манчестър Сити, след като победи англичаните с 2:0 у дома в първия 1/8-финален мач от турнира Лига Европа и така ще чака по-спокойно реванша на "Ийстландс".

Срещата в Киев започна и протече при минусови температури, към които логично отборът на домакините се приспособи по-добре. Въпреки това обаче, „гражданите” бяха тези, пред които се откри първата възможност, след като още във втората минута Марио Балотели засече от воле топката след изпълнен от Александър Коларов корнер, но кълбото мина над вратата.

Последваха силни минути на гостите, в които Коларов, Давид Силва и Майка Ричардс тормозиха с бързи подавания отбраната на домакините, но те успяха да удържат натиска и на свой ред отговориха на предизвикателството.

В 23-ата минута Коларов демонстрира отлично чувство за пласиране и умело остави звездата на украинците Андрий Шевченко в засада, но само минута по-късно 34-годишният ветеран успя да открие резултата.

Бившият нападател на друг английски тим – Челси, засече центриране на своя съименник и партньор в предни позиции Андрий Ярмоленко и протягайки се успя да стигне до топката преди Джо Харт, пращайки я в мрежата му.

След попадението играта на домакините се оживи значително и те повишиха оборотите, като основна заслуга за това имаха горепосочените адаши, но пропуски на Шева лишиха тима му от по-изразителен резултат до почивката.

След подновяването на играта гостите от Сити се оказаха с 10 души на терена, тъй като фриволния нападател на „гражданите” Марио Балотели закъсня с две минути, след които бавно се появи от тунела пред вцепеняващия поглед на своя наставник Роберто Манчини.

Италианският специалист, който пръв забеляза таланта на цветнокожия нападател, привличайки го в Интер, а след това и в Сити, не остана длъжен на своя възпитаник и 10 минути по-късно го замени с капитана Карлос Тевес.

Още с първото си докосване до топката аржентинецът показа далеч по-голямо желание за игра от Балотели и изведе чудесно Силва, който обаче потърси Яя Туре вместо да стреля и така пропусна възможността да се разпише, макар да стори това в Киев с екипа на Валенсия преди две години, когато двата тима регистрираха равенство 1:1.

Десетина минути по-късно отново Тевес се опита да тормози отбраната на домакините, нигериецът Атанда Юсуф спря устрема му. Отговорът на киевчани бе подобен на този през първата част, когато отново Сити започна да диктува събитията на терена – гол, и то красив.

Негов автор в 75-ата минута стана бранителят Олег Гусев, който се ориентира най-добре след едно балонно центриране и овладя на гърди топката, след което без да я остави да падне на земята я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на пазената от Джо Харт врата, оформяйки крайното Динамо Киев – Манчестър Сити 2:0.

Стартови състави:

Динамо Киев: Шовковски, Данило, Вукойевич, Попов, Шевченко, Ярмоленко, Милевски, Гусев, Еременко, Качериди, Юсуф;

Манчестър Сити: Харт, Ричардс, Компани, Сабалета, Джеко, Коларов, Бари, Лескът, Силва, Яя Туре, Балотели (’57 Тевес);